Латиніна розповіла про головну трагедію українських чиновників і чому Порошенко сильно пощастило з офшорним скандалом

11 квітня 2016, 12:39
1058
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На думку російської журналістки, перед українським чиновником стоїть вибір: або гроші, або репутація

Російська журналістка Юлія Латиніна в ефірі Ехо Москви розповіла про головну трагедію українських чиновників і чому президенту Петру Порошенко сильно пощастило з офшорним скандалом

На думку Латиніної, основною трагедією українських чиновників є їх знаходження під постійним моніторингом ЗМІ:

"Ви розумієте, яка зараз трагедія українських політиків? Ось, погано красти під дулом прожектора. І, от, гроші або репутація? Репутація чи гроші?" - каже журналіст.

Також Латиніна прокоментувала історію з відставкою Яценюка (програма вийшла в ефір ще до заяви Арсенія Яценюка про складання своїх повноважень - Ред.) з поста прем'єра.

"Справа в тому, що, як я розумію, Петро Олексійович Порошенко хоче його зняти рік внаслідок природного прагнення до монополізації бабла і влади. Ось, два револьвери не влазять в одну кобуру. В Україні парламентсько-президентська республіка, але при цьому блок Петра Порошенко не має більшості, а має багато місць в парламенті. Це створює таку дивну ситуацію, при якій президент набагато більш сильним є де-факто, ніж передбачає Конституція.

І оскільки, як я вже сказала, взагалі-то, з моєї точки зору, і Путін, і Порошенко – вони до влади ставляться абсолютно однаково. Вони дуже різні люди, але, от, Петро Олексійович Порошенко – це той чоловік, який завжди розглядав історію... Взагалі будь-який український політик розглядає історію влади невідривно від історії грошей. І невідривно від історії голосів, і цим, як я вже сказала, він відрізняється від Росії, тому що в Росії голоси не враховуються – в Росії враховують тільки владу і гроші".

І, відповідно...якщо є два центри влади і, відповідно, два центру бабла, Порошенко і Яценюк, ну, це за принципом "Офшор повинен бути один", два револьвери не влазять в одну кобуру.

До речі, я вважаю, що взагалі Порошенко дико пощастило, що його офшор попався ось саме той, який цукерковий, той, який, з моєї точки зору, абсолютно законний і легітимний офшор, і до нього, дійсно, претензій немає. Адже, могло трапитися що-небудь там, умовно кажучи, пов'язане з одеським припортовим заводом, не дай бог, і так далі.

І, власне, на мій погляд, відставка Яценюка була пов'язана в першу чергу з цим. Планувалося поставити людину, яка куди ближча до Порошенка, яку звуть Гройсман, якого, напевно, зараз і поставлять. Хоча, я думаю, що оскільки відносини в даному випадку в Україні між прем'єром і президентом не залежать від особистих відносин, вони залежать, відповідно, від позицій. Тобто прем'єр в Україні завжди посвариться з президентом України, ось у зв'язку з цим ставленням України до бабла.

І раптом виявилося, що американці проти. Причому, дуже сильно на високому рівні. Наскільки я розумію, це було на рівні Байдена. У всякому разі, наскільки мені розповідали, Порошенко спочатку дзвонив голові опозиційного блоку з проханням віддати голоси за відставку Яценюка – це було, відповідно, тиждень з гаком тому. А потім він після зустрічі в Мюнхені подзвонив з вибаченнями, мовляв "Знаєте, ось, американці проти. І давайте проголосуємо за те, щоб Яценюк зберігся".

Тим не менш, в результаті вийшла зовсім конфузная ситуація, яка називалася улюбленим українським словом "договорняк". У результаті вийшло, що Порошенко тиснув на Яценюка і Порошенко тиснув на людей, які мають з ним хороші відносини, зокрема, олігархів Коломойського і особливо Ахметова, задля якогось розміну за сценою"- каже Латиніна.