Ласкаво просимо до пекла. Політтехнолог Сергій Гайдай критикує Тимошенко, Порошенка і Зеленського і прогнозує майбутнє

28 січня, 20:15
15801
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Новое Время

Політтехнолог Сергій Гайдай

Відомий політтехнолог Сергій Гайдай розкритикував основних кандидатів в президенти України у великому інтерв'ю головному редактору НВ Віталію Сичу. Публікуємо цитати з їхньої розмови:

 • Сьогодні президентська посада і вся українська влада - це "розпечена сковорідка". Такий вхід був би в українську владу, я [б над ним] писав: "Ласкаво просимо в пекло". Пекло [лідер партії ВО Батьківщина] Юлія Тимошенко собі вже забезпечила - вона дала такі обіцянки, які я хотів би, щоб вона виконала, але ймовірність того, що вона це виконає, невелика.
 • Юлія Тимошенко за своїми поглядами соціал-демократ, вона хоче побудувати державу, де основне населення країни буде любити державу - чесну і справедливу - і залежати від неї. А мені це не подобається. Вона "ліва", а я вважаю, що Україна за всю свою історію "лівого" наїлася. Без радикальних серйозних змін, про які я поки від неї не чув, будуючи патерналістську державу, навряд чи буде швидкість в модернізації країни.
 • Можливо, "ліва" риторика допомагає Тимошенко залучити електорат. І це забезпечила нинішня влада, тому що це серйозне об'єднання, коли у тебе величезна кількість бідних людей; вони люблять ліві ідеї, тому що їм кажуть: "Прийде держава і все тобі зробить".
 • Я вважаю, що не "будівельник" повинен прийти на цьому етапі. За короткий етап повинен прийти грамотний і з залізними, вибачте, яйцями демонтажер. А [Тимошенко] поки з усього нашого політикуму найбільш відповідає.
 • [Чинний президент України] Петро Порошенко - страшний консерватор, причому консерватор войовничий. Консерватор не тільки за своїми переконаннями, сімейними цінностями, але консерватор і за діями. Я вважаю, що він повинен піти хоча б тому, що він був тією людиною, яка ту систему, яку треба було зруйнувати, про яку Майдан сказав: "Хлопці, нам більше так жити не можна, в цій системі, давайте - її демонтуйте", - він не те що не зайнявся її демонтажем, а активно бігав навколо цієї системи і бив по руках всіх, хто намагався зробити хоч найменший демонтаж. Я усвідомлюю його колосальну шкідливість для української історії і українського державного будівництва.
Петро Порошенко - страшний консерватор, причому консерватор войовничий


 • Що таке "русский мир"? Перше - це сакральність влади, коли тобі кажуть: "Хто, якщо не він? Його Бог обрав, не чіпайте його. Всі, хто критикує владу - це вороги держави, п'ята колона, це не можна ні в якому разі", - і все це скріплюють священики. Порошенко будує "русский мир".
 • Не можна його критикувати - "ти ворог, ти рука Кремля і Москви, Путіна". "Хто, якщо не він?" - і все це було скріплене священиками. Так навіщо цей маленький "русский мир"? Європа - це інше, це незалежність, це щоб "штекер" не входив в Росію більше, це свобода, технології, праві ідеї, можливість мати свою думку, широка дискусія, змінюваність влади, відставка колишнього некомпетентного уряду (ніякої трагедії, якщо ми міняємо менеджерів) . Він це не будує, він будує маленький "русский український мир". Навіщо мені це?
Фото: Сергій Гайдай via Facebook
 • Я думаю, що [шоумен Володимир] Зеленський - це приклад дуже серйозної політичної некомпетентності. Коли мені кажуть - "чесний же хлопець!", я кажу: "Чесний, хороший - так; веселий - так; розумний - так, але це все не народжує те, що мені важливо, - коли людина приходить в політику, вона повинна бути компетентною в політиці".
 • Коли ти йдеш у політику без бачення, тому що ти просто чесна людина, - так у нас був такий [колишній президент Віктор] Ющенко - "Ці руки нічого не крали"; у нас такий [лідер партії Громадянська позиція] Анатолій Гриценко, який говорить: "Чесних більше". Головна твоя чеснота - чесність? Прекрасно - я хочу, щоб ти був моїм сусідом, другом і товаришем по чарці, але не хочу, щоб ти став [президентом].
 • І невже Голобородько [персонаж-президент в серіалі Слуга народу, якого зіграв Зеленський] так розмовляє? Невже він журналістам каже: "Я вам ниче не должен, я токо родителям должен"? Так кажуть пацани на "стрілці": "Шо такое, я вам ниче не обещал, ну-ка, идите отсюда!".
Сьогодні президентська посада і вся українська влада - це "розпечена сковорідка"


 • Анатолій Гриценко і [глава партії Об'єднання Самопоміч] Андрій Садовий дуже схожі. Я не чую [від них] цільного бачення, мені навіть нічого критикувати. У обох реально дуже схожа річ - "я хороший, тому голосуй за мене, я чесний, тому голосуй за мене".
 • Я називаю "штабною хворобою" те, коли людина раптом вже "стала президентом" в штабі, а про неї не знають на сусідній вулиці.
 • З країною буде все в порядку - ми пережили не те що Януковича, ми дійсно пережили такі найпотужніші катастрофи, втрачали людей мільйонами, але вижили і як країна ще й зміцнили себе, якщо говорити чесно. Я зазвичай наводжу такий приклад: "Слава Україні!" колись чулося і затихало тільки в Карпатських горах - сьогодні це з Ростовської області чутно, з нашої передової.

Пряма мова була трохи відредагована заради стилістичної цілісності матеріалу  

Читайте також:

Головне

Країни

Вчора, 20:40

article_img
ЄС готується ввести санкції щодо конкретних осіб в Росії через керченську кризу - МЗС Чехії
Політика

Вчора, 19:03

article_img
Припустився помилки. Гнап розповів про репутаційні втрати після скандалу з коштами для військових
Євробачення

Вчора, 12:39

article_img
Соцмережі обурені. Судді пояснили свої оцінки Khayat і Kazka в нацвідборі на Євробачення 2019

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 15:00

article_img
Великий і гнучкий. Все, що відомо про майбутні смартфони Samsung
Інновації

Вчора, 12:00

article_img
Спітніла ракета. На чому Ілон Маск збирається доправити людей на Марс
Політика

Вчора, 11:00

article_img
#ВибориБезБрехні: перевіряємо достовірність заяв Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка

ТОП 3

Політика

Вчора, 08:32

article_img
ГПУ наступає на пресу. Відомство Юрія Луценка вимагає доступу до внутрішніх документів редакції НВ
9668
Політика

17 лютого, 10:17

article_img
Кличко назвав участь Зеленського у виборах спробою пасажира сісти за штурвал літака
7277
Політика

17 лютого, 11:01

article_img
Справа Супрун: ще один нардеп від Радикальної партії подав до суду - ЗМІ
6229