Квартира Лещенка за 7 мільйонів: пояснення нардепа і реакція соцмереж

7 вересня 2016, 10:49
Сюжет
Народний депутат від фракції Блок Петра Порошенка Сергій Лещенко придбав дорогу квартиру в Києві, що викликало певний резонанс у суспільстві. НВ зібрало всі подробиці, що стосуються цієї ситуації

З чого все почалося

Журналіст Андрій Дзіндзя опублікував на своїй сторінці в Facebook виписку з реєстру нерухомості, згідно з якою Лещенко купив квартиру в центрі Києва, на вулиці Івана Франка, площею 192 кв. м.

Відео дня

Вартість такої квартири оцінюється приблизно в 7 мільйонів гривень. Сам політик пізніше підтвердив покупку.

Коментар Лещенка

На своїй сторінці у Facebook Лещенко написав, що обирав квартиру з 2012 року, а зараз - найкращий час для придбання нерухомості.

"Дно ринку. Тому ціна в 1500 доларів за метр на вулиці Франка в Києві - це вагомий аргумент на користь житла. За такими квартирами стоять черги, і їх купують майже миттєво. Можете вірити мені чи ні, але просто проконсультуйтеся з фахівцями. І така ціна має пояснення - будинок не готовий на сто відсотків, а забудовнику потрібні були гроші. Тому укладати угоди треба дуже швидко", - зазначив нардеп.

Лещенко наголосив, що йому радили знайти підставну особу або далекого родича і записати житло на нього. "Але мені нема чого приховувати - і для мене принципово, що правда повинна бути правдою", - написав політик.

Звідки гроші

Лещенко заявив, що "половина суми - це позика від засновника Української правди Олени Притули терміном на 10 років", інша частина коштів на придбання квартири - це його заощадження як колишнього співвласника Української правди.

Також, за словами Лещенка, в 2013-2014 роках він задекларував понад 100 тисяч доларів доходу.

"Інше - це гроші моєї коханої Анастасії Топольської, яка буде вказана в моїй декларації за підсумками 2016 року; Заробітки Насті дозволяють впевнено говорити про погашення боргу. Настя входить в число найбільш високооплачуваних діджеїв у Східній Європі, виступаючи близько 200 раз в рік на чотирьох континентах", - заявив Лещенко.

Згідно з декларацією, у 2015 році Лещенко отримав 212, 067 тис. грн доходу в Україні, з них від викладацької, наукової і творчої діяльності 107,778 тис. грн. Крім того ще 47,48 тис. грн Лещенко отримав за межами країни - від Колумбійського університету і австрійського Institute for Human Sciences. Серед нерухомого майна нардеп зазначив третину в квартирі площею 60 м. кв

На рахунках в банку у нього було всього 24 тис. грн.

"Сподіваюся, ви розумієте, що ці нападки - плата за мою антикорупційну діяльність без огляду на прізвища і посади. Чесність повинна заохочуватися, а не каратися", - вважає Лещенко.

Звернення до НАБУ, складання повноважень

7 вересня Лещенко опублікував заяву, в якій закликав Національне агентство з питань запобігання корупції і Національне антикорупційне бюро перевірити купівлю житла.

Крім того, він заявив про складання повноважень члена правління політичної партії ДемАльянс на строк такої перевірки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Політична сила задовольнила його прохання.

Реакція соцмереж

Громадськість в питанні покупки Лещенком квартири розділилася на два табори: одні різко критикують нардепа, інші - захищають.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X