Кулеба назвав десять перемог української дипломатії у 2021 році

17 грудня 2021, 10:52

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у ході брифінгу перерахував десять перемог дипломатії України у 2021 році.

"Перші за 30 років стратегія зовнішньополітичної діяльності, азіатська та африканська стратегія, стратегія публічної дипломатії та комунікаційна стратегія МЗС", - сказав він.

Відео дня

Другою перемогою, за словами міністра, стало створення Кримської платформи, третьою — візит президента України Володимира Зеленського до США та побудова довірчих відносин з новою адміністрацією президента США Джо Байдена.

Четвертою перемогою Кулеба назвав відкриття нових економічних можливостей для українських компаній, експансія українського експорту, а п'ятою посилення українського війська зусиллями дипломатів.

Кулеба заявив, що шостою перемогою став запуск Асоційованого тріо та його визнання з боку ЄС, а сьомою — деескалація загроз безпеці навесні та мобілізація партнерів на розробку пакету стримування Росії зараз.

«Восьме. Евакуація з Афганістану та Сектору Газа близько тисячі людей. Дев'яте. Збереження можливостей для подорожей українців Європою. Десяте. Гордість за Україну, яку ми зміцнювали упродовж цього року», - сказав він.

Міністр нагадав, що цього року провели Саміт перших леді та джентльменів, привезли Конституцію Пилипа Орлика вперше в Україну, захопили позиції лідерів у протидії дезінформації, забезпечили рішення щодо повернення скіфського золота та внесення кримськотатарського орнаменту орнек до списку ЮНЕСКО.

Слухайте подкаст на цю тему
poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X