Крок назустріч. Рада підтримала в першому читанні законопроект про нову систему підтримки українського кіно

28 січня 2016, 19:11
Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект №3081-д "Про державну підтримку кінематографії в Україні"

"3081-д прийнятий в першому читанні, 234 голоси "за"! Перший крок зроблено! Дякую всім? хто доклав до цього зусиль!", - написав глава Держкіно Пилип Іллєнко на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

3081-д прийнятий у першому читанні, 234 голоси "за"! Перший крок зроблено! Дякую всім хто доклав до цього зусиль!

Опубліковано Philip Illienko 28 січня 2016 р.

Водночас міністр культури і віце-прем'єр міністр України В'ячеслав Кириленко зазначив у своєму блозі на Українській правді, що підтримка цього законопроекту є першим кроком до створення системи реальної підтримки кіно в Україні, яка неможлива без цього конвеєра виробництва великого кіно й телесеріалів. За його словами, деякі норми законопроекту слід виключити, проте головне має залишитися, а саме: "введення підтримки телекіно з боку держави, спеціальні економічні стимули для великих кіновиробників та інвесторів (наших і зарубіжних), введення "культурного тесту і бальної системи для визначення претендентів на державну підтримку національних фільмів та інше".

"Спільні зусилля уряду, телевізійників, кіноспільноти й депутатів вперше дали результат. Тож побажаємо знаменитому - "кіна не буде" - назавжди втратити свою актуальність. Принаймні для України", - наголосив Кириленко.

Як зазначає Lb.uaзаконопроект, зокрема, передбачає, що держава фінансуватиме дебютні, документальні, просвітницькі, анімаційні та дитячі фільми на 100%. У виробництво серіалів і фільмів держава буде інвестувати - причому на суму, що не будет перевищувати 50% бюджету для серіалів, і 80% - для фільмів. Бюджетне інвестування в українську кіноіндустрію пропонують посилити за рахунок надходжень від лотерей.

Очікується, що внаслідок прийняття нового закону зросте частка українських фільмів у прокаті й на телебаченні. Крім того, ініціатори законопроекту очікують розвитку інфраструктури для створення та розповсюдження кіно, а також збільшення кількості робочих місць в індустрії. Згідно з регламентом, у депутатів є два тижні на громадське обговорення і внесення правок до законопроекту.

Нагадаємо, сьогодні парламент підтримав створення Інституту книги.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X