"Люди, які кричали "Хочемо до Росії", мають відчути наслідки". Відомі українці розповіли, як ставляться до блокади Криму

24 вересня 2015, 17:33
1506
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
НВ розпитало відомих кримчан, як вони ставляться до блокади півострова. Думки розділилися

Джамала розповіла НВ, що, дізнавшись про продовольчу блокаду, у неї виникли суперечливі почуття. Так, у співачки там досі живуть батьки і дідусь.

"Я не хочу, щоб вони відчували позбавлення лише тому, що живуть у себе на батьківщині. Це ж стосується і всіх, хто не підтримав анексію. Я переживаю за цих людей", - сказала вона.

Як зазначає Джамала, з іншого боку, вона сприймає блокаду в першу чергу як інструмент психологічного тиску і залучення уваги до проблем, з якими стикаються проукраїнськи налаштовані громадяни Криму, в першу чергу киримли.

"А люди, які кричали «Хочемо в Росію, там пенсії вище!», повинні нарешті зіткнутися з наслідками свого недалекого сприйняття дійсності. Це всього лише справедливо", - вважає співачка.

У свою чергу, співзасновник громадської організації Крим SOS Алім Алієв вважає продовольчу блокаду більшою мірою політичним, а не економічним кроком.

"Таким чином ми маємо можливість будувати свій власний порядок денний щодо Криму. Важливо, що цей крок зробили представники корінного народу Криму — кримські татари. Але також важливо, щоб до цієї неоднодневной акції підключилася українська влада (починаючи від скасування Верховною радою лобістського закону про вільної економічної зони в Криму), так і пасіонарна частина інших жителів півострова, що виїхала на континент", - вважає він.

Алієв також зазначив наступний парадокс: Україна вимагає у західних партнерів посилення санкцій, продовжуючи, тим часом, торгувати з Росією, в тому числі через Крим, коли велика частина товарів залишається не в Криму, а йде через Краснодарський край в інші регіони країни-агресора.

"Ставлюся до блокади Криму як до акції, яка нагадує Україні про те, що Крим є окупованою територією, а не зоною вільної торгівлі. Це, мабуть, єдиний спосіб нагадати українським політикам і суспільству про те, що діється зараз у Криму, що там відбувається з правами людини", - вважає Айдер Муждабаєв, російський журналіст, заступник генерального директора телеканалу ATR.

Він також підкреслив неправильне ставлення деяких українських аналітиків до акції як спробу якогось економічного поділу. Кримські татари, за словами журналіста, не переслідують жодних економічних цілей. Всі цілі - політичні.

"Вони викладені у п'яти вимогах до Російської Федерації і вимогу до влади України скасувати закон про вільної економічної зоні. Щоб ні в кого не було спокуси поповнювати свою кишеню, забуваючи про страждання кримськотатарського народу і українських громадян у Криму, яких переслідують", - сказав він.

Відповіді інших опитаних співвітчизників читайте в НВ №35 від 25 вересня 2015 року

Головне

IT-індустрія

Сьогодні, 14:23

article_img
Перевірте свою. У мережі вкрали дані близько 773 млн email-адрес
Політика

Сьогодні, 00:17

article_img
У планах Москви провести на виборах в Україні підконтрольну собі владу - Порошенко
Країни

Сьогодні, 12:46

article_img
У Польщі визнали зміни до "української" частини закону про Інститут нацпам’яті неконституційними

Вибір редакції

LIFE

Сьогодні, 12:39

article_img
Стало мейнстрімом. Названі набільш веганські країни та міста світу в 2018 році
Фінанси

Сьогодні, 20:18

article_img
Чорний ринок. Нацбанк оприлюднив список виявлених незаконних обмінних пунктів
Країни

Сьогодні, 15:31

article_img
"Привиди", на яких полюють. Як альбіноси Танзанії рятуються від забобонів і долають відчуження

ТОП 3

Політика

Сьогодні, 14:12

article_img
Вибори президента: ще один кандидат подав документи до ЦВК
12031
Політика

Вчора, 12:45

article_img
Кернес порівняв Порошенка і Тимошенко як майбутніх кандидатів у президенти
6051
Політика

Вчора, 10:51

article_img
Дав гарантії. Кернес розповів, чому підтримує Порошенка
3244