Крига скресла. Отець Борис Ґудзяк розмірковує про те, що відбувається в Україні

20 серпня 2015, 13:59
59
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Юрій Дячишин

Президент Українського католицького університету отець Борис Ґудзяк в інтерв'ю НВ розповів про свій перший візит в Україну і чому він вирішив тут залишитися

"Я дивлюся на події в Україні зі страхом і надією. Я усвідомлюю жахливість війни і небезпеку подальшого її розвитку, при якому жертви обчислюватимуться вже не сотнями, а тисячами. Я передбачаю травми, які вона завдасть нам усім - навіть тим, хто просто не спав ночами за читанням новин. Але я також бачу, як жертва Небесної сотні змінила людей і змусила їх відійти від банальностей і славнозвісного українського "моя хата з краю", - сказав Гудзяк.

Гудзяк вперше побував в Україні в 17 років разом з матір'ю і братом. Вони приїхали у Львів з туристичної екскурсією. Тоді потрібна була окрема віза на кожне місто, і на мамину батьківщину, у Золочів, вони буквально втекли.

"Свій будинок мама навіть не впізнала спершу – їй не доводилося перш проїжджати повз нього на автомобілі. Чужі люди, які там жили, злякалися, що ми хочемо будинок забирати. А мама попросила вклонитися стін, де провела щасливе дитинство. Для неї це було дуже сильне переживання, хоча 34 роки минуло. Досі "вдома" вона говорить про Золочеві", - сказав Гудзяк.

За словами Гудзяка, його батьки дуже романтизували свою батьківщину.

"У 1988-му я приїхав на піврічне стажування в Київ, жив у гуртожитку і був дуже щасливий. Ганяв у гості до [поета Івана] Драча і [поета Дмитра] Павличка, обертався в літературному бомонді", - розповів отець.

Одночасно Ґудзяк таємно входив у контакт зі священиками греко-католицької церкви, яка тоді ще була в підпіллі, і писав про це звіти, які особисто вручив у 1988 році Іоанну Павлу II у Ватикані.

"У той час я вже зрозумів, що крига тут, в Україні, скресла. Що треба залишатися і працювати тут. Тоді ж я вперше задумався про університет – прототип того, що Йосиф Сліпий створив у Римі", - сказав він.

Повний текст рейтингу Моральні авторитети нації: Люди, на яких рівняються інші читайте в новому номері НВ №30 від 21 серпня 2015 року

Головне

Події

Вчора, 13:14

article_img
Українські військові збили дрон окупантів із вибухівкою
Події

Сьогодні, 10:29

article_img
Автобан Гданськ-Одеса: всі подробиці про найдорожчий будівельний проект країни
Країни

Вчора, 21:45

article_img
У США пройшов найбільший протестний рух - Жіночий марш

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 07:05

article_img
Добре ім'я. Найпопулярніші імена новонароджених в Україні та світі
Недільне чтиво

Сьогодні, 09:30

article_img
7 найкращих науково-фантастичних романів XXI століття
Економіка

Сьогодні, 08:21

article_img
НВ назвало чотири наймасштабніших інфраструктурних проекти столиці

ТОП 3

Політика

Вчора, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського
17073
Політика

Вчора, 21:04

article_img
УП: Зеленський розказав, що робитиме з російською кінокомпанією
5687
Економіка

Вчора, 20:51

article_img
Посол Франції назвала головні проблеми іноземного бізнесу в Україні
2929