КС частково визнав неконституційним законопроект Зеленського — ЗМІ

17 грудня 2019, 13:42

Конституційний суд України визнав частково неконституційними положення законопроекту про розширення повноважень президента України щодо призначення керівників НАБУ і ДБР.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на джерело в КС.

«Суд визнав, що законопроект не відповідає частині першій та частині другій ст. 157 Конституції і відповідає ст. 158 Конституції», — сказав співрозмовник агентства.

Відео дня

Суд встановив, що законопроект «порушує баланс повноважень президента і Кабінету міністрів України, принцип розподілу влади, і відповідно, мова йде про порушення прав і свобод».

Законопроект про внесення змін до ст. 106 Конституції України щодо закріплення повноважень президента України створювати незалежні регуляторні органи, призначати і звільняти директорів Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань Верховна Рада передала в КС для оцінки 3 вересня.

Згідно зі змінами, в Конституції будуть закріплені повноваження президента призначати директорів НАБУ і ДБР і звільняти їх з посад у порядку, визначеному законами. Такі повноваження глави держави наразі передбачені законами про НАБУ і про ДБР.

Законопроект пропонує уповноважити президента України створювати незалежні регуляторні органи, що здійснюють регулювання, моніторинг і контроль над діяльністю суб'єктів господарювання в окремих сферах, призначати і звільняти членів цих органів.

Цей законопроект був ініційований президентом України Володимиром Зеленським 29 серпня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X