Конкурс та прозора модель оплати праці. У силу вступив новий закон про державну службу

0 коментувати
Проект закону узгодили з Європейським Союзом
Фото: АП

Проект закону узгодили з Європейським Союзом

1 травня набуває чинності новий закон Про державну службу, яким розпочинається реформа системи державного управління

Закон визначає засади забезпечення професійної, політично неупередженої, орієнтованої на громадян державної служби, а також рівного доступу громадян до неї, повідомляє УП.

Тепер, щоб стати державним службовцем треба буде пройти конкурс на основі особистих якостей та досягнень кандидатів. Також виключаються будь-які корупційні механізми при вступі та перебуванні на держслужбі.

Окрім того, законом встановлюється прозора модель оплати праці, розроблена з урахуванням європейського досвіду.

Також запроваджується компетентнісна модель управління людськими ресурсами, оцінювання результатів роботи державних службовців, їх кар'єрна мотивація, підвищуються кваліфікаційні вимоги.

Відтепер існує посада секретаря міністерства. Це буде державний службовець вищої категорії, який здійснюватиме управління кадрами, управління міністерством і допомагатиме міністру в його роботі.

Дія закону поширюється на державних службовців, зокрема, секретаріату Кабінету міністрів; міністерств та інших центральних органів виконавчої влади; місцевих державних адміністрацій; органів прокуратури; органів військового управління; закордонних дипломатичних установ України.

Утім, закон не поширюється на президента; голову АП та його заступників, членів Кабміну, перших заступників та заступників міністрів; народних депутатів та депутатів місцевих рад.
Проект цього закону узгодили з Європейським Союзом. Передбачається, що його ухвалення дозволить Кабміну вести переговори з Єврокомісією про створення спеціального фонду для фінансування додаткових виплат українським чиновникам.

Ухвалення цього закону передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Раніше НВ повідомляло, що в Україні на 6% зросли соцстандарти.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: