Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Комітет Ради з охорони здоров'я визнав роботу міністерства Квіташвілі незадовільною

15 лютого 2016, 19:54
249
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Комітет Ради вважає роботу МОЗ у 2015 році незадовільною

Комітет Верховної Ради з охорони здоров'я визнав роботу Міністерства охорони здоров'я за 2015 рік незадовільною

За це рішення на засіданні комітету 15 лютого, на якому було заслухано звіт міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі, проголосували народні депутати Ігор Шурма, Тетяна Бахтєєва, Ольга Богомолець та Олег Мусій, передає Інтерфакс-Україна.

Члени комітету зазначили, що МОЗ не представило затверджену Кабінетом міністрів концепцію план реформування системи охорони здоров'я. МОЗ також не створило Центр реформування охорони здоров'я, який би перебував поза його системою.

На думку депутатів, МОЗ було недостатньо активне у розробці нормативних актів, які б створили правову основу для реформування системи охорони здоров'я. Крім того, міністерство неефективно здійснює вертикальну комунікацію з місцевими органами системи охорони здоров'я.

"МОЗ потрібно проводити колегії в областях", - заявила голова Комітету з охорони здоров'я Ольга Богомолець.

Шурма зазначив, що за відставку міністра охорони здоров'я Квіташвілі після поданої ним заяви, депутати не проголосували "тому що не хотіли голосувати за його відставку за власним бажанням, а хотіли проголосувати за його відставку за рішенням Кабінету міністрів".

Водночас Квіташвілі заявив, що Міністерство не знаходило підтримки і бажання працювати спільно з боку профільного Комітету Ради.

"Якби була підтримка Комітету, ми б зробили набагато більше. Ми були готові внести у розроблені нами законопроекти про автономізацію клінік всі зауваження Комітету, проте він просто відмовився розглядати наші ініціативи", - сказав міністр.

Як відомо, голова МОЗ Олександр Квіташвілі заявив, що йде у відставку 2 липня 2015 року.

4 лютого на екстреному засіданні Кабміну Квіташвілі і ще троє міністрів відкликали свої заяви про відставку.

9 лютого в ефірі телеканалу ICTV Квіташвілі заявив, що передумав йти у відставку після того, як дізнався, з яким тиском на своєму посту стикався голова Мінекономрозвитку Айварас Абромавичус.

"Коли я дізнався, які проблеми у Айвараса, як йому довелося важко, я зрозумів, що мої проблеми – це не проблеми зовсім", − сказав міністр охорони здоров'я.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися