Комітет Ради підтримав законопроект, що дозволяє Луценку стати генпрокурором

20 квітня 2016, 18:17
494
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Луценко не задоволений рекомендованим комітетом законопроектом

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти законопроект №4481, який дозволить кандидату на посаду генерального прокурора не мати стажу роботи прокурором і вищої юридичної освіти, заявив народний депутат від Батьківщини Андрій Кожем'якін

"Сьогодні на комітеті колеги розглянули законопроект №4481, який чітко визначає і вносить поправку до ст. 40 закону Про прокуратуру, хто може бути прокурором, і там змінили деякі речі, що дозволяють людині, яка не працювала в прокуратурі і не мала прокурорського стажу, і не має юридичної освіти, очолити Генпрокуратуру", - цитує слова Кожем'якіна Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що цей законопроект дає можливість президенту України "виконати свої обов'язки і внести кандидатуру тієї людини, яку він забажає".

У той же час комітет Ради відхилив інший законопроект про зміни до закону Про прокуратуру, №4469.

Глава фракції БПП Юрій Луценко, чию кандидатуру обговорюють на посаду глави ГПУ, заявив, що рекомендований комітетом законопроект дозволяє йому стати генеральним прокурором, але не дає можливості набрати до себе в команду "таких же людей не з системи".

Авторами законопроекту №4481 є член фракції Блок Петра Порошенка Микола Паламарчук та член депутатської групи Воля народу Віктор Развадовський.

Нагадаємо, 19 квітня у Верховній Раді зареєстрували новий законопроект із змінами до деяких законодавчих актів щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань.

18 квітня Степан Кубів відкликав ініційований ним законопроект №4379, внесений 12 квітня, згідно з яким пропонувалося дозволити призначення на посаду генерального прокурора України кандидата без досвіду роботи в прокуратурі.

Після цього народний депутат з фракції БПП Борислав Розенблат заявив, що фракція Блок Петра Порошенка планує заново внести на розгляд Верховної Ради України законопроект, який дозволить голові фракції Юрію Луценку очолити Генеральну прокуратуру.

Сам Юрій Луценко заявляв, що не прагне зайняти посаду генерального прокурора, але готовий очолити відомство, якщо будуть внесені зміни в законодавство про кваліфікаційні вимоги до кандидата на цю посаду.

11 квітня президент України Петро Порошенко почав консультації з підбору кандидатури на посаду генерального прокурора України.

19 квітня директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що можливе призначення голови фракції Блок Петра Порошенка Юрія Луценка генеральним прокурором України стане останнім шансом для реформування прокуратури.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект