Команда Зеленського відреагувала на незаконну видачу російських паспортів на Донбасі

24 квітня 2019, 18:24

Команда обраного президента України Володимира Зеленського відреагувала на незаконну видачу російських паспортів на Донбасі

У команді Зеленського заявили, що указ президента РФ про спрощене  надання російського громадянства жителям "Л/ДНР" ускладнює досягнення припинення вогню на Донбасі.

Відео дня

"Указом про видачу російських паспортів громадянам України, які перебувають на тимчасово непідконтрольних нашій державі територіях, Російська Федерація визнала свою відповідальність у якості держави-окупанта. Ці дії є ще одним наочним підтвердженням для світової спільноти справжньої ролі Росії, як держави-агресора, яка веде проти України війну", - заявили у команді обраного президента.

Україна буде робити все від неї залежне, аби захистити, надати належну допомогу та забезпечити права своїх громадян, які вимушені перебувати на окупованих територіях.

Команда обраного президента також розраховує на підтримку міжнародної спільноти у питанні захисту інтересів, прав та свобод українських громадян на тимчасово окупованих територіях, та розраховує на посилення дипломатичного і санкційного тиску на РФ.

"Одним з пріоритетів президента Володимира Зеленського буде вирішення нагальних життєвих проблем переселенців та розширення можливостей для підтримки зв`язків з громадянами України на окупованих територіях, комплекс заходів задля припинення війни та деокупації наших територій", - сказано у заяві.

24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям так званих "ДНР" і "ЛНР".

Глава МЗС України Павло Клімкін назвав рішення РФ щодо спрощеної видачі паспортів населенню "Л/ДНР" новим етапом окупації Донбасу.

Україна звернулася до Ради Безпеки ООН через рішення Росії спростити процедуру видачі жителям окупованого Донбасу російських паспортів.

Президент України Петро Порошенко назвав рішення Кремля безпрецедентним втручанням у внутрішні справи та брутальним порушенням суверенітету України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X