Клімкін про заборону "бандерівської ідеології" у Польші: Веде в нікуди

1 лютого 2018, 14:13
291
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Клімкін про заборону "бандерівської ідеології" у Польші: Веде в нікуди  - фото

Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував польський закон про Інститут національної пам'яті, який зокрема, забороняє "бандерівську" ідеологію.

За словами міністра, рішення польського парламенту спрямоване не на дискусію щодо історичної правди, а на побудову історичної міфології.

"Введення в юридичну площину терміну "злочини українських націоналістів" посилює однобічні стереотипи та провокує реакцію у відповідь. Ідея визнати якісь нації злочинними веде в нікуди", - написав міністр у Twitter.

Водночас Клімкін нагадав, що Київ завжди виступав і виступатиме за рівноправний діалог і стратегічне партнерство з Польщею, але не сприймає мови заборон і обмежень.

Верхня та нижня палати парламенту Польщі ухвалили закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу та його доброго імені".

Цей закон передбачає штрафи і терміни до трьох років позбавлення волі за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, запроваджено штрафи і тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

Президент України Петро Порошенко заявив, що оцінки, що містяться в прийнятому документі, "абсолютно необ'єктивні і категорично неприйнятні".

Як відреагували в Україні та світі на польський закон про заборону "бандерівської ідеології"

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською