Киваючи в бік Києва. Як припинили роботу три символи реформ в Одесі

7 листопада 2016, 13:55
1228
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Гіоргі Лорткіпанідзе і Міхеїл Саакашвілі

В Одесі три символи реформ припинили роботу з різницею трохи менше ніж у тиждень. Причому заяви про припинення роботи супроводжувались критикою на адресу центральної влади. НВ зібрало всі подробиці про подію

Перший в Україні Центр обслуговування громадян

2 листопада голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі закрив перший в Україні Центр обслуговування громадян. Там можна було без черги отримати паспорт, зареєструвати підприємство і навіть оформити шлюб. В середньому на все це потрібно близько п'яти хвилин.

Всього лише рік тому Центр урочисто відкрив президент України Петро Порошенко. Тоді глава держави назвав його символом змін в країні, говорив про прозорість держави і перші результати боротьби з корупцією."Кожен, хто приходить до цьго центру, - у нього має підніматися настрій. І дуже короткий час необхідно для надання цих послуг. Послуги повинні бути сконцентровані в одному місці, кількість цих послуг поки що недостатня, адже ми сюди переведемо і МРЕВ, і податкову", - говорив Порошенко на відкритті Центру.

Тепер же Саакашвілі заявив, що Центр закрили через закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно і захисту прав власності. Верховна Рада прийняла цей закон 6 жовтня, через 22 дня його підписав Порошенко.

За словами Саакашвілі, закон перекриває Центру джерела фінансування.

"Тобто вони їм кажуть: працюйте сіро ... беріть гроші в кишеню, так, як ми всі працюємо", - заявив голова Одеської ОДА.

Відставка глави Нацполіції Одеської області

7 листопада начальник Головного управління Нацполіції в Одеській області Гіоргі Лорткіпанідзе подав у відставку. Він був призначений на цю посаду 16 червня 2015 року і є членом "грузинського десанту реформаторів" з команди Саакашвілі.

Він заявив, що після проведеної оптимізації обласне управління залишилося без 40% особового складу.

"На сьогоднішній день некомплект поліції становить більше тисячі осіб. При цьому за рішенням атестаційної комісії треба звільнити ще до 400 поліцейських", - підкреслив він у відеозверненні.Раніше Лорткіпанідзе заявляв про протидію реформам і боротьбі з корупцією з боку свого начальства в Києві.

Виконувати обов'язки начальника Головуправління Нацполіції в Одеській області буде Вадим Могила. З липня 2016 року він працював заступником начальника Головного управління Нацполіції в Одеській області – начальником кримінальної поліції.

Саакашвілі, коментуючи відставку свого соратника, підкреслив, що "це був перший начальник поліції протягом дуже довго періоду в історії Одеси, який не брав хабарів".

Спочатку у нього відібрали більшість функцій, а потім почали цькування з усіх сторін", - написав Саакашвілі в Facebook.

Він висловив упевненість, що "можна було зробити набагато більше", але подякував Лорткіпанідзе "за те, що зберегли мир, повернули в Одесу до нормального і спокійного життя і за те, що в повністю прогнилій системі залишився чистим і зберіг честь".

"Ну що ж, тепер корупціонери і мерзотники всіх мастей можуть святкувати перемогу. Я їх запевняю, дуже ненадовго!" - підсумував голова ОДА.

Відставка Саакашвілі

Також 7 листопада Саакашвілі оголосив про відставку з посади голови Одеської ОДА. Своє рішення він мотивував тим, що Одеську область "продовжують здавати корупційним кланам".

Саакашвілі зазначив, що останньою краплею для нього стали електронні декларації чиновників, у яких вони вказували мільйонні доходи і просили матеріальну допомогу.Водночас він зазначив, що не збирається здаватися і починає новий етап боротьби".

"Я той солдат, який іде скільки може, а потім стільки, скільки треба. Скільки треба для повної перемоги і для того, щоб позбавити Україну від цієї мерзоти, від цього корупційного бруду, який капіталізує на крові наших солдатів, на жертви Майдану, яка зрадила ідею української революції та у яких єдина мотивація – набивати собі кишені, посилювати свій клан і остаточно пограбувати Україну", - сказав Саакашвілі.

Саакашвілі пригадав і закриття Центру обслуговування громадян. Він підкреслив, що просив Порошенка не підписувати злощасний закон.

Порошенко представив Саакашвілі новим головою Одеської області 30 травня 2015 року. Тоді він наголошував, що серед завдань Саакашвілі - боротьба з корупцією, забезпечення прозорості в роботі митниці та фіскальної служби, захист прав громадян і демократії.


Фото: пресс-служба президентаФото: прес-служба президента


"І це ті завдання, які я ставлю новопризначеному голові Одеської обласної державної адміністрації; великому другу України; людині, яку я знаю більше 25 років, ще з університету; людині, яка не словом, а ділом довела, що може не тільки демонструвати хороші знання і народжувати креативні пропозиції, але й впроваджувати їх у життя, яка змінила всю країну", - говорив Порошенко.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект