Касько розповів, хто зацікавлений у «розвалі» справи «діамантових прокурорів»

0 коментувати
Касько розповів, хто зацікавлений у «розвалі» справи «діамантових прокурорів»

У тому, щоб такі справи, як-от справа «діамантових прокурорів», не завершувалися обвинувальним вироком, зацікавлена корумпована частина прокуратури

Про це в ефірі програми « Vox populi. Голос народу» на телеканалі ZIK заявив заступник генерального прокурора України (2014-2016 рр.) Віталій Касько.

Гість програми розповів, що справа так званих діамантових прокурорів складалася з двох проваджень. Розслідування щодо одного з них, де йшлося про хабар у розмірі 200 тисяч доларів, було завершене за 5 місяців і скероване до суду для розгляду по суті.

«Нам намагалися не дати його розслідувати, намагалися розвалити цю справу, дуже цього хотіли, однак ми завершили це слідство і направили справу до суду. Зараз це провадження, на жаль, у суді розглядається, м’яко кажучи, мляво, і це ми – група, яка здійснювала розкриття цього злочину, – вважаємо спробою розвалити справу «діамантових прокурорів», – заявив Віталій Касько.

Гість програми порівняв: розслідування тривало 5 місяців, а розгляд справи у судах першої інстанції триває вже другий рік, і справа не зрушилася далі, аніж вивчення доказів у кримінальному провадженні. Таке затягування гість програми називає зумисним.

«Друге – це те, що стосується інших кримінальних проваджень, які знаходилися у процесі розслідування. Найближча з них стосувалася підозри у так званому рекеті, у заволодінні бізнесом одним із підозрюваних. Ми так само повідомили про підозру йому і одному з членів його родини, але на цей час нас уже звільнили і ця справа – не знаю, чи була вона направлена до суду. Принаймні, я не чув про те, яким є її подальший рух. Вона також має всі перспективи завершитись вироком», – заявив Віталій Касько.

Зі слів екс-заступника генерального прокурора України, були і інші провадження, проте він не чув, щоб їх направили до суду.

«Чи може це зробити Луценко, чи може зробити будь-який інший генеральний прокурор? Мені здається, що питання лежить у такій площині: у тому, щоб такі справи не завершувалися обвинувальним вироком, зацікавлена корумпована частина прокуратури, зацікавлена, по суті, система», – заявив гість програми.

На його думку, допоки не буде змінена система, яким би не було прізвище генерального прокурора, серйозного підходу до змін у прокуратурі не буде, не побачимо справ про топ-корупцію та ефективного розслідування.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: