Касько роз'яснив питання зі зняттям санкцій з Азарова і інших українських екс-посадовців

29 січня 2016, 10:28
723
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рада ЄС зняв з Азарова та інших колишніх чиновників вже недійсні санкції, повідомив Касько

Заступник генерального прокурора Віталій Касько заявив, що Рада ЄС зняв з колишніх українських високопосадовців часів президентства Януковича старі і вже недійсні санкції

В ефірі 5 каналу Касько зазначив, що "до негативних юридичних наслідків це рішення не призвело", повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Рішення Ради ЄС стосувалася вже недійсних санкцій, які діяли в період з березня 2014 по березень 2015. Тобто, це рішення не спричинило за собою розблокування або зняття арешту з коштів, які заблоковані на сьогоднішній день за чинним санкцій", - сказав заступник генпрокурора.

Він також нагадав, що вже в березні Рада ЄС буде вирішувати питання про перегляд санкцій щодо українських екс-чиновників.

"У березні 2016 року Рада ЄС буде вирішувати питання про перегляд санкцій щодо колишніх чиновників, і якою мірою буде враховано це рішення під час дискусії, сказати важко", - додав Касько.

За його словами, участь представника Генпрокуратури України в дискусії Ради ЄС з цього питання не передбачено, але в той же час ГПУ в штатному порядку взаємодіє з санкційними підрозділами ЄС, вся необхідна інформація їм надається.

Нагадаємо, 28 січня суд Євросоюзу виніс рішення по об'єднаній справі Миколи і Олексія Азарових проти Європейської ради, а також у справах Сергія Арбузова,Едуарда Ставицького і Сергія Клюєва.

Встановлено, що посадові особи не можуть бути піддані санкціям тільки за те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їх дій.

Відтак, всі без винятку активи цих осіб, які арештовані в ЄС, повинні бути розморожені.

Разом з тим, це не означає невідкладного зняття арешту їх активів. Юридично Суд ЄС скасував лише той арешт, який діяв з березня 2014 року по березень 2015 року, в той час як санкції 2015-2016 року діють досі.

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися