Євроскепсис і шлях до кризи в ЄС. Як світові ЗМІ відреагували на результати референдуму в Нідерландах

7 квітня 2016, 14:11
466
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рютте заявив, що результати референдуму ігноруватися не будуть

У середу, 6 квітня, в Нідерландах пройшов референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Згідно з його результатами, при явці в 32,1% проти ухвалення відповідного документа проголосували 61,1%, "за" висловилися 38,1%.

У той же час, як зазначає ТСН, згідно з повідомленнями іноземних ЗМІ, своїм голосуванням жителі Нідерландів виступали не тільки проти асоціації.

Так, агентство ВВС побачило у голосуванні на референдумі шанс для місцевих жителів висловити своє розчарування Євросоюзом, зокрема, його прагненням до розширення незважаючи на недоліки в демократії.

Таким чином, результати голосування підтвердили перемогу євроскептиків. Так, один з учасників кампанії проти голосування за асоціацію України і ЄС описав результати голосування як "ляпас європейському монстру".

В той же час вплив референдуму на угоду для України поки не ясний.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що результат волевиявлення не будуть ігнорувати, і тепер він буде влаштовувати відкриті дискусії з лідерами ЄС про те, як діяти.

ABC News також зазначив, що результати референдуму демонструють скептичне ставлення місцевих жителів до Євросоюзу.

"Схоже, голландці сказали "ні" європейській еліті і "ні" стосовно договору з Україною. Початок кінця ЄС", - наводить видання цитату антиєвропейського парламентарія Гірта Вілдерса.

У той же час, прихильники угоди вважають, що вона буде сприяти зростанню торгівлі та боротьбі з корупцією, а також поліпшить ситуацію з правами людини в "колишній радянській республіці" на неспокійній східній околиці Європи.

Вони також кажуть, що для ЄС важливо реалізувати цю угоду для підвищення стабільності на своїх кордонах.

The Guardian пише, що Рютте і його партнери по коаліції закликали до голосування на користь договору. У теж час, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер попередив, що голосування "проти" може відкрити двері до континентальної кризи".

За опитуваннями громадської думки напередодні голосування щодо угоди про асоціацію з Україною, жодна зі сторін не мала великої переваги.

Видання зазначає, що результати референдуму Нідерландів по асоціації можуть принести "головний біль" Євросоюзу.

Агентство AFP пише, що наслідки негативного голосування на референдумі відчує, як українська влада, так і уряд Нідерландів.

"Я бачу в угоді з Україною трохи більше, ніж супутній збиток", - наводить агентство слова Аарона Матта, старшого наукового співробітника Міжнародного Інституту аналітичного центру глобальної справедливості.

Голландське видання Dutch News пише, що прихильники референдуму не зацікавлені в Україні і бачать у голосуванні спробу стимулювати антиєвропейські настрої серед голландців.

Видання Wall Street Journal написало, що результатами голосування на референдумі голландські виборці відтіснили знакову торгову угоду Європейського союзу з Україною, що є ознакою зростаючого сумніву ЄС в одному з основних членів блоку.Нагадаємо, раніше повідомлялося, що, згідно з оновленими даними екзит-полів, проти ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС проголосували 61,1%, "за" висловилися 38,1%.