Яценюк заявив, що Україна вводить мораторій на виплату $3 млрд "боргу Януковича"

18 грудня 2015, 13:12
Український уряд вводить мораторій на виплату так званого "боргу Януковича" за російським єврооблігаціями на $3 млрд, випущеними в кінці 2013 року, і гарантованими державою кредитами КБ Південне-2 і Укравтодор перед російськими банками

Про це сьогодні, 18 грудня, під час засідання Кабінету міністрів повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"З сьогоднішнього дня виплати за цими боргами на загальну суму $3 млрд 582 млн на користь російської сторони зупиняються до моменту або прийняття наших пропозицій по реструктуризації, або до відповідного судового рішення", – сказав глава уряду.

Відео дня

При цьому він підкреслив, що Україна готова "до судової процедури з російською стороною".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МВФ визнав суверенним "російський борг Януковича".


Зазначимо, що статус боргу є важливим з юридичної точки зору. Якщо Україна не здійснить виплати за боргом у період з грудня поточного року по січень 2016-го, то Росія може подати позов до суду. Якщо борг вважати комерційним, то її долю має вирішувати Лондонський клуб. В такому випадку, російська сторона ризикує затягнути себе в тривалі судові процеси. Члени Лондонського клубу обов'язково будуть вимагати всю наявну інформацію про умови переговорів. А це означає, що потрібні особисті дані і листування всіх залучених осіб.

"І Путіна з Януковичем, і навіть рядових працівників, тих дівчат з ВТБ банку, які проводили операцію. Чи погодяться Путін і компанія на такі вимоги, як думаєте?", – зазначає фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

Якщо борг визначити як державний, то позов повинен направлятися до Паризького клубу, де Росія взагалі ризикує отримати вирок умов щодо реструктуризації значно гірших, ніж зараз Україна пропонує своїм кредиторам. Паризький клуб славиться такими речами. У будь-якому випадку, ці судові процеси можуть тривати роками, а доповідачем Україна в них не буде виступати.

Нагадаємо, раніше Міжнародний валютний фонд повідомив про те, що борг України Росії в розмірі $3 млрд, який було взято екс-президентом Віктором Януковичем, визнаний офіційним, а не комерційним.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X