Яценюк виступив у Раді: що сказав прем'єр і чому сталася бійка

11 грудня 2015, 13:07
506
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Олег Барна виніс Арсенія Яценюка з-за парламентської трибуни

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк виступив у Верховній Раді в рамках години запитань до уряду в п'ятницю, 11 грудня

НВ призводить ключові тези виступу голови уряду.

- Україна за 10 років припинить імпортувати газ, підвищить власний видобуток і буде експортувати блакитне паливо. Для цього потрібно, щоб Рада прийняла нові рентні ставки для приватних газовидобувників.

- Уряду України вдалося скоротити державний борг з $73 млрд до $66 млрд. Це стало можливим завдяки реструктуризації та заміщення його більш дешевими довгостроковими кредитами.

- Проект Податкового кодексу відправлений у Раду. Яценюк і президент України Петро Порошенко просять його підтримати.

- Яценюк готовий піти у відставку, якщо Верховна Рада України прийме таке рішення. "Я за це крісло не тримаюся", - сказав він.

- Яценюк звернеться до керівництва Антимонопольного комітету України з проханням перевірити цінову ситуацію на продовольчому ринку.

- Кабінет міністрів не ставить перед собою завдання довести до банкрутства ПАТ Укрнафта, яка має значні заборгованості перед державним бюджетом по рентних платежах.

- Яценюк заперечує наявність домовленостей між ним, президентом України Петром Порошенком та українським бізнесменом, екс-головою Дніпропетровської облдержадміністрації Ігорем Коломойським. Так він відреагував на запитання народного депутата з фракції Блок Петра Порошенка Мустафи Найєма, який сказав: "Тиждень тому пан Коломойський заявив про те, що ви разом з президентом домовилися, що не будете пресувати конкретних людей, про те, що є якісь політичні, економічні питання між вами і президентом, і ніби є така домовленість, що ви не будете просити людей і не будете отримувати якісь дивіденди... Скажіть, будь ласка, чи була така домовленість?".

- На покриття боргів перед працівниками державних вугледобувних підприємств найближчим часом буде спрямовано 300 млн грн з державного бюджету. Раніше повідомлялося, що шахтарі мають намір провести по всій Україні попереджувальні акції протесту з вимогою навести порядок у вугільній галузі.

- Яценюк поклав відповідальність за труднощі з підключенням до електромереж ДТЕК на міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина, а також на Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ).

Бійка в Раді

Під час виступу Яценюка в Раді на нього напав депутат від Блоку Петра Порошенка Олег Барна. Підійшовши до трибуни, нардеп мав намір вручити прем'єр-міністру траурний букет, однак той відмовився його приймати. Потім Барна підняв Яценюка і виніс з-за трибуни. Це спровокувало бійку в парламенті.Глава фракції БПП Юрій Луценко вибачився перед Яценюком за цей інцидент.

Сам Барна пізніше прокоментував свій вчинок. Він сказав: "Вчинок, може, не європейський, але іншим методом це зло... Тому що, якщо Яценюк не піде, я дуже боюся, що його винесуть люди". Депутат підкреслив, що прем'єр, який не виконав домовленостей, повинен йти у відставку.

Згодом фракція БПП прийняла рішення виключити Барну зі своїх лав.