Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Яценюк: Неприйняття бюджету загрожує економічною катастрофою для України

23 грудня 2015, 16:56
488
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що у разі неприйняття держбюджету на 2016 рік Україні загрожує економічна катастрофа

Про це він сказав, відкриваючи засідання Кабінету міністрів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми як уряд України не дамо можливості розвалити фінансову стабільність країни, зупинити фінансування армії, Нацполіції. Ми не дамо можливості не платити пенсії і зарплати, оскільки безвідповідальність окремих фракцій парламенту та народних депутатів України призведе саме до цього – до невиплат пенсій, невиплат зарплат, до відсутності фінансування українського війська, української поліції, шкіл, лікарень, фактично до економічної катастрофи країни. Я цього не допущу", - підкреслив Яценюк.

Яценюк зауважив важливість прийняття Верховною Радою проекту державного бюджету на 2016 рік в найкоротші терміни. "Протягом трьох тижнів ми разом з членами парламенту працювали над усіма бюджетними законами. Мета цієї роботи була знайти компроміс, компроміс не для окремих народних депутатів і не для окремих фракцій парламенту, а компроміс для країни. Всі питання, починаючи від держпідтримки для аграрного сектора країни і закінчуючи соціальними пільгами і стандартами для України і кожного українця, були узгоджені", - сказав прем'єр.

Разом з тим він висловив розчарування у зв'язку з неспроможністю парламенту прийняти відповідне рішення. "Шановні народні депутати України, бюджет повинен бути прийнятий, всі закони з приводу доходної та видаткової частини бюджету мають бути прийняті, всі компроміси, які потрібно було знайти, ми знайшли. Це означає, що, якщо потрібно буде відзначати народним депутатам України Новий рік в стінах Верховної Ради, - значить, там його і будуть відзначати разом з урядом", - прогнозує прем'єр.

Прем'єр вкотре закликав парламентаріїв підтримати необхідні законопроекти для того, щоб країна отримала бюджет в 2016 році. "Санта Клауса на 31-е число я вам обіцяю, що якщо не буде проголосований бюджет, прямо в стінах Верховної Ради", - сказав прем'єр.

Яценюк відзначив важливість прийняття цих законопроектів у контексті співробітництва України з міжнародними партнерами.

Нагадаємо, 15 грудня міністр фінансів Наталія Яресько представила проект бюджету на 2016 рік.

За інформацією Мінфіну, збалансований проект бюджету побудований на проекті податкової реформи, збільшення соцстандартів, посилення ефективності та адресності видатків бюджету, збільшення фінансового ресурсу місцевих громад та посилення децентралізації, посилення бюджетної дисципліни і т. д.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися