Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Якщо влада охороняє себе суперпрофесіоналами, чому ми повинні охороняти себе дітьми, яким це нафіг не треба? Якою має бути українська армія – опитування НВ

7 жовтня 2015, 08:30
995
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
НВ розпитало співвітчизників та іноземців, якою вони бачать українську армію

Сьогодні вже всі повинні зрозуміти, що Україну чекає ще багато випробувань, вважає Георгій Учайкін, голова наглядової ради Української асоціації власників зброї. Він зазначив, що у зв'язку з цими випробуваннями для захисту суверенітету, територіальної цілісності і конституційного ладу в Україні повинна бути встановлена загальна військова повинність, складова частина якої — проходження військової підготовки всіма дієздатними громадянами незалежно від статі, політичних, релігійних та інших переконань.

"Обов'язковим також вважаю створення ефективної системи територіальної оборони з обов'язковим зберіганням легкої стрілецької зброї вдома у кожного її учасника", - сказав він.

На думку російського журналіста, видавця журналу Мистецтво війни Аркадія Бабченко, повинні служити бажаючі люди, мотивовані, навчені, матеріально відповідальні. Будь-яка армія будь-якої поважаючої себе держави може бути тільки професійною.

"Що не скасовує паралельного призову як елемента інституту резервістів. Тут у ЦАХАЛ, наприклад, можна багато чому повчитися. Але кістяк все одно — професійний", - додав він.

Бабченко також зазначив, що армія - інструмент захисту.

"Подивіться, хто охороняє першу особа держави. Покажіть мені в службі охорони хоч одного вісімнадцятирічного хлопця, покликаного на два роки. Якщо влада охороняє себе офіцерами-суперпрофесіоналами, чому ми повинні охороняти себе своїми дітьми? Яким, до того ж, у цьому віці це нафіг не треба. І ще матеріально невідповідальними. Створи хоч самий супер-пупер професійний танк, вручи його сільському підліткові — і танка не буде через півроку. Ну от не хоче він служити, і нічого тут не поробиш. В дисбат, ще на три роки? Тобто на п'ять років вилучити з економіки, виробничу одиницю?", - резюмував журналіст.

Повні відповіді читайте у НВ №37 від 9 жовтня 2014 року

Головне

Україна/Політика

8 грудня, 12:07

article_img
Як чиновник часів Януковича Злочевський добився закриття кримінальних справ і перетворився на топ-олігарха - розслідування НВ