18 листопада 2018, неділя

Якщо ми подолаємо корупцію, на нас чекають десятиліття чесної бідності – Портников

5 коментувати
Економічне зростання та проблема корупції можуть бути не пов'язані одне з одним - Портников
Фото: Олександр Медведєв / НВ

Економічне зростання та проблема корупції можуть бути не пов'язані одне з одним - Портников

У випадку подолання корупції на Україну чекають десятиліття бідності, прогнозує відомий публіцист Віталій Портников

"Перша теза епохи популістів в тому, що весь розвиток України вони зводять до антикорупційної діяльності. Що говорить професійний антикорупціонер населенню? Якщо ми подолаємо корупцію, ти будеш жити краще. А що я кажу людям? Якщо ми подолаємо корупцію, на нас чекають десятиліття чесної бідності. Ми будемо жити гірше, і від цього не піти", - сказав він в інтерв'ю НВ.

За його словами, в Україні корупція пронизує суспільство зверху до низу, як мінімум, на трьох рівнях.

"Є корупція владна, олігархічно-чиновницька, є корупція дрібного і середнього бізнесу, є корупція обивательська, коли ви висловлюєте подяку грошима викладачу або лікарю. Це та ж корупція, ви нічим не відрізняєтеся від чиновника, який наживається на якихось державних підприємствах з точки зору етичної", - зазначив Портников.

Публіцист розповів, що до війни в Донбасі багатьох дивувало, що людина на умовно багатому сході країни живе гірше, ніж людина на умовно бідному її заході. Різниця, в тому числі, у типах корупції.

"На сході корупція олігархічна, коли людина володіє величезним підприємством і вивозить гроші в офшор, а на заході корупція місцевого рівня, майже горизонтальна, але від того вона не менш аморальна. І якщо не подолати всі ці види корупції, країна залишається корумпованою, а найголовніше, вона залишається ціннісно-роз'єднаною. А тому нам потрібні системні дії, нові закони і рутинна робота над самими собою. Одні тільки гучні посадки не вирішують проблеми корупції, вони лише її здорожують", - заявив Портников.

Він вважає, що українцям помилково весь час намагаються довести, що без боротьби з корупцією неможливе економічне зростання. Але історія знає приклади, коли корумповані країни демонстрували чудеса економічного зростання.

"Наприклад, Сильвіо Берлусконі, який прийшов до влади в Італії на хвилі публічної антикорупційної операції Чисті руки, побудував одну із найбільш корупційних держав з помітним економічним зростанням. З падінням Берлусконі, ця держава відразу обвалилася і лише сьогодні на наших очах потроху починає відновлюватися", - розповів Портников.

Як інший приклад він навів Малайзію.

"Її корупцію неможливо порівняти із сусіднім Сингапуром. Однак Малайзія ще недавно показувала чудеса економічного зростання. До того ж ще недавно це була авторитарна країна. Всі ці приклади про те, що це одне з іншим не пов'язано – економічне зростання та проблема корупції", - підсумував Портников.

Повне інтерв'ю з Портниковим читайте у свіжому номері журналу Новое Время №28 від 5 серпня 2016 року

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: