Якщо голландці проголосують проти асоціації Україна-ЄС, це стане ганьбою – Ромпей

14 березня 2016, 13:42
Колишній голова Європейської ради Герман ван Ромпей вважає, що якщо голландці на референдумі не підтримають ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, то це стане ганьбою

В інтерв'ю Trouw він нагадав, що Нідерланди є єдиною країною, яка використовує процедуру референдуму, тож "країна повинна бути в змозі взяти на себе відповідальність", повідомляє Українська правда.

Відео дня

"Якщо пізніше більшість голландців скаже "ні", то це зробить Нідерланди менш надійним партнером", - наголосив Ромпей.

Він також зауважив, що революція та подальші події в Україні розпочалися з небажання колишнього уряду підписувати Угоду.

"Якщо ми залишимо ситуацію, як вона була до Майдану, це означатиме, що ці люди померли даремно…Бо це не стільки економічна війна, це була війна за цінності. Якщо забрати цю підтримку зараз, Україну буде втрачено", - вважає Ромпей.

Як відомо, 6 квітня 2016 року в Нідерландах відбудеться референдум, на якому жителі країни повинні визначитися, чи хочуть вони, щоб влада підписувала угоду з Україною. Результати референдуму матимуть рекомендаційний характер.

Раніше повідомлялося, що Росія фінансує антиукраїнську діяльність в Голландії перед референдумом щодо Угоди про асоціацію України і Європейського союзу.

На початку березня посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба констатував, що Україна поки що програє на референдумі про асоціацію з ЄС.

Згідно з даними останнього опитування центру I & O Research, враховуючи виборців, які ще не визначилися щодо свого голосу (23%), 33% голландців готові проголосувати за українську угоду, інші 44% планують проголосувати проти.

Якщо ж відкинути варіант "ще не визначився", 57% респондентів виступають проти асоціації з Україною, лише 43% її підтримують. У лютому, за даними дослідження того ж центру, 55% опитаних виступали проти ратифікації угоди, 44,5% - підтримували її.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X