Ініціатором "диктаторських законів" був Янукович - ГПУ

18 листопада 2015, 11:29
281
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: День

16 січня 2016 року Рада прийняла "диктаторські закони"

Вказівки про прийняття т. зв."диктаторських законів" 16 січня 2014 року виходили безпосередньо від колишнього президента Віктора Януковича

Про це на прес-конференції заявив начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"За даними розслідування, у нас чітко встановлено, що безпосередня ініціатива і вказівки щодо прийняття цих законів виходили від колишнього президента, якому повідомлено про підозру", - сказав Горбатюк.

За його словами, також повідомлено про підозру колишньому першому заступнику голови Верховної Ради Ігорю Калетнику, який тоді вів засідання парламенту, голові фракції Партії регіонів Олександру Єфремову, голові лічильної комісії Володимиру Олійнику, секретарю цієї лічильної комісії Сергію Гордієнку, і ще 11 народним депутатам, які були членами лічильної комісії.

Горбатюк нагадав, що обвинувальні акти у кримінальних провадженнях стосовно Єфремова, Гордієнка і колишнього народного депутата фракції Партії регіонів Олександра Стояна вже направлені до суду, а справа щодо колишнього народного депутата фракції Партії регіонів Михайла Чечетова "закрита у зв'язку з його самогубством".

"Інші колишні народні депутати оголошені в розшук", - підкреслив начальник управління спецрозслідувань.

Він підкреслив, що ухвалення "диктаторських законів" спричинило ескалацію конфлікту на Майдані, і за це відповідальні ті, хто ініціював процедуру прийняття цих законів.

Горбатюк також зазначив, що "уряд було залучено до нормативного забезпечення протидій протестних акцій" часів Революції Гідності, зокрема, йдеться про прийняття 22 січня ряду постанов "з грубим порушенням вимог законодавства".

Закони 16 січня, або Закони про диктатуру - неофіційне найменування, яке було дано пакету законів, прийнятих Верховною Радою 16 січня 2014 року і підписаних тоді ще президентом Віктором Януковичем наступного дня. Всі вони так чи інакше розширювали повноваження влади і обмежували право на протести.

Дев'ять з дванадцяти актів, прийнятих 16 січня, були скасовані Верховною Радою 28 січня 2014 року.

Як повідомлялося, в жовтні ГПУ направила в суд матеріали за обвинуваченням трьох колишніх народних депутатів фракції Партії регіонів Олександра Єфремова та Олександра Стояна і фракції Комуністичної партії регіонів Сергія Гордієнка у фальсифікації голосування при прийнятті "диктаторських законів" 16 січня 2014 року.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект