Голова Держкіно не вважає тиском заяву Гройсмана щодо фільму про Стуса

13 серпня 2018, 22:00

Глава Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко не вважає заяву прем'єр-міністра Володимира Гройсмана тиском на авторів фільму про українського поета і політв'язня Василя Стуса.

Про це Іллєнко повідомив у ефірі Громадського.

Іллєнко зазначив, що не може вважати тиском вимогу зробити фільм в такому вигляді, в якому він отримав державне фінансування.

Відео дня

«Там є доручення розібратися в ситуації, що ми і робимо. Не можна вважати тиском вимогу зробити фільм в тому вигляді, в якому його проект вигравав державне фінансування», - сказав Іллєнко.

Раніше прем'єр Володимир Гройсман доручив керівництву Міністерства культури і Державному агентству з питань кіно спільно з авторами фільму про Василя Стуса зробити все можливе, щоб історія його життя в фільмі не спотворювалася.

10 серпня стало відомо, що з сценарію фільму про Василя Стуса видалили всі згадки про Віктора Медведчука, який був держзахисником поета під час судового процесу. Продюсеру фільму нібито дзвонили від Медведчука, однак той це заперечує.

Після скандалу, що спалахнув, автори фільму про Стуса пообіцяли дозняти сцену з Медведчуком.

Кінофільм Стус знімає компанія UM-GROUP Production при частковому фінансуванні Державного агентства з питань кіно. На зйомки фільму держава виділила 20 млн грн.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X