21 листопада 2018, середа

Хакери заявили про виявлення документів, що розкривають зв'язок Ахметова з ДНР

4 коментувати
Рінат Ахметов зустрічався із Захарченком в Донецьку, стверджують хакери
Фото: СКМ

Рінат Ахметов зустрічався із Захарченком в Донецьку, стверджують хакери

У кінці 2014 року між ватажком ДНР Олександром Захарченком та силовиками цієї терористичної організації виникли серйозні суперечності через українського олігарха Ріната Ахметова, стверджують хакери групи Анонімний інтернаціонал (Шалтай-Болтай)

На сайті хакерів опубліковані документи, які, як стверджується, розкривають подробиці службового листування між так званими "прокуратурою" та "Міністерством держбезпеки" ДНР.

Зокрема, в одній із довідок йдеться про встановлення фактів, що підтверджують "злочинні наміри групи осіб, до складу якої входить низка високопоставлених чиновників ДНР, які ... з метою отримання тіньових доходів і хабарів створюють умови для втілення в життя різних корупційних схем, що є передумовами для антидержавної діяльності". До складу "групи осіб" в документі включені сам Захарченко, "секретар Ради безпеки" Олександр Ходаковський, "міністр оборони" Володимир Кононов, "глава МЗС ДНР" Олександр Кофман та інші. Також у довідці сказано про те, що Захарченко контролює всі "міністерства" крім "МГБ" ДНР, яке "контролювалося на 50%".

У документі йдеться про зустріч в Донецьку з участю Захарченка і Ахметова, яка відбулась в кінці жовтня 2014 року . На ній нібито були досягнуті домовленості про призначення на ключові міністерські пости людей олігарха і заміну "депутатів" так званої "Народної ради", а також про передачу вугільної галузі Донбасу "під повний контроль Єнакіївської ОЗУ (Іванющенко-Янукович) в якості відступних".

У довідці також йдеться про досягнуті домовленості щодо надання "повної автономії Донбасу в складі України", а також про ухвалення Верховною Радою "Конституції для Донбасу аналогічної Кримській 1991 року". У документі стверджується, що призначення Олександра Ходаковського "секретарем Радбезу" ДНР також здійснено у рамках цих домовленостей, оскільки він "є повністю підконтрольним Ахметову Р. Л.".

Згідно з довідкою, викладенею Шалтай-Болтаєм, на момент її складання йшла перевірка причетності Ходаковського до підготовки операції по проникненню на територію міста Єнакієве бійців Правого сектора і співробітників СБУ, метою якого нібито було знищення воєнізованих підрозділів ДНР, вихід ЗСУ на межі міст поблизу Єнакієвого і повне оточення Горлівки. У разі успіху операції місцевим кримінальним авторитетам, згідно з документом, гарантувалося повернення сфер впливу, але "захоплення Єнакієвого було зірваний" спецслужбами ДНР "без участі та інформування Ради безпеки".

"Секретар Радбезу" ДНР також звинувачується авторами документа в тому, що "за вказівкою Ахметова Р. Л. повністю знищує залізничну інфраструктуру" ДНР. Також у довідці міститься інша детальна інформація про факти корупції та інші порушеннях закону.

Справжність документів, опублікованих Анонімним інтернаціоналом, не підтверджена. Однак попередні "розслідування" від Шалтая-Болтая поки не спростовувалися тими, кому вони були присвячені.

НВ не має в своєму розпорядженні офіційного коментаря представників Ріната Ахметова.

Як повідомлялося, в червні лідер терористичного угрупування ДНР Олександр Захарченко заявив, що впливає на роботу Єнакіївського металургійного заводу (ЄМЗ) Ріната Ахметова.

НВ

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: