Головні підсумки візиту прем'єра Канади в Україну: Вільна торгівля і критика Росії

11 липня 2016, 14:41
1687
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Джастін Трюдо і Петро Порошенко

Фото: прес-служба президента України

НВ на водить головні підсумки візиту прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Україну

Зона вільної торгівлі

Україна і Канада підписали Угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Документ підписав перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів і міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд в присутності Трюдо і президента України Петра Порошенка.

За словами Порошенка, Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою набуде чинності негайно, але буде імплементована протягом 7 років. За його словами, є спеціальні умови щодо лібералізації в аграрному секторі - "там також будуть введені тарифні квоти доступу на ринок Канади і України".

Порошенко також зазначив, що Україна буде продовжувати переговори з Канадою про розширення зони вільної торгівлі.


Фото: Пресс-служба президента УкраиныФото: Прес-служба президента України


Трюдо, у свою чергу, висловив переконання, що Угода про зону вільної торгівлі дасть сплеск розвитку економік обох країн."Це створить нові можливості, нові робочі місця для людей двох країн, створить нові ринки для товарів і сприятиме зростанню рівня життя наших громадян, це новий сплеск розвитку наших економік", - підсумував Трюдо.

Запрошення до приватизації

Порошенко запросив канадських підприємців до участі в процесі приватизації в Україні. Глава держави пообіцяв, що цей процес буде проходити прозоро і ефективно.

Канадські інструктори для ЗСУ

Порошенко попросив Трюдо продовжити терміни перебування канадських військових інструкторів, які готують українських військових на Яворівському полігоні у Львівській області. Вони повинні перебувати в Україні до березня 2017 року. Наскільки буде продовжено їх перебування, поки невідомо.

Трюдо пообіцяв, що Канада збільшить кількість поліцейських представників в Україні. "22 поліцейських офіцера готують місцевих поліцейських, розробляють ефективну програму для підготовки належні поліцейські сили", - зазначив він.


Фото: Прес-служба президента України


Критика Росії

Трюдо заявив, що з точки зору втілення Мінських угод Росія поки не виконала свої зобов'язання щодо припинення вогню на Донбасі. Водночас, за його словами, Україна зробила важливі кроки для виконання взятих на себе в рамках Мінських угод зобов'язань. Прем'єр Канади також підкреслив, що його країна має намір сприяти виконання Росією умов Мінських угод.

Летальна зброя для України

На питання про можливість поставок летальної зброї Україні Тюдо не відповів прямо. Він лише сказав, що Канада буде шукати найкращі шляхи підтримки Києва. Раніше посол України в Оттаві Андрій Шевченко заявляв, що уряди України і Канади незабаром підпишуть угоду в галузі оборони.

Канадський прем'єр додав, що на зустрічі з президентом України обговорювалося питання військово-технічного співробітництва.

"Ми надаємо істотну допомогу і підтримку українським військовослужбовцям, щоб вони стали більш дієздатними в захисті держави і відновлення своєї території. І ми дуже задоволені тим, що ми в цьому приймаємо участь і надаємо допомогу Україні", - сказав Трюдо.


Фото: Пресс-служба президента УкраиныФото: Прес-служба президента України


Він додав, що це співробітництво буде і далі розвиватися, "але зараз ми зосередили увагу на місії підготовки українських військовослужбовців".

Трюдо також підкреслив, що Україна та Канада як міжнародні партнери працюють над розробкою наступного етапу співробітництва в оборонній сфері, але поки співробітництво здійснюється через допомогу канадських інструкторів українським військовослужбовцям.

Лібералізація візового режиму

Порошенко розповів, що Україна невідкладно розпочинає консультації про лібералізацію візового режиму з Канадою. "Я вдячний канадській стороні за те, що вони цей проект починають", - сказав він.

Головне

Країни

Сьогодні, 06:27

article_img
Прокурори США надали суду докази брехні Манафорта
Країни

Вчора, 15:30

article_img
У Сирії під час атаки терориста-смертника загинули 15 осіб, включно з військовослужбовцями США - ЗМІ
Події

Вчора, 18:01

article_img
На Донбасі у результаті знищення вантажівки поранено 10 українських військових, четверо у важкому стані

Вибір редакції

Події

Вчора, 15:52

article_img
Заради дитини. В Україні пропонують урівняти права батьків-одинаків
LIFE

Вчора, 11:24

article_img
Україна - на 39 місці. Названо країни, які будуть найпопулярнішими в Instagram в 2019 році
Політика

Вчора, 21:45

article_img
На останню копійку, але на широку ногу. Екс-заступник голови ЦВК Андрій Магера - про президентські вибори і політичну агітацію

ТОП 3

Політика

15 січня, 22:03

article_img
Геннадій Кернес: Я поясню, чому підтримую Порошенка – інтерв'ю НВ
13223
Політика

Вчора, 12:45

article_img
Кернес порівняв Порошенка і Тимошенко як майбутніх кандидатів у президенти
5644
Політика

Вчора, 10:51

article_img
Дав гарантії. Кернес розповів, чому підтримує Порошенка
3011