Голова НАБУ розповів, скільки і в кого Лещенко позичив на квартиру

19 вересня 2016, 16:05
Голова національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розкрив під час брифінгу 19 вересня джерела походження коштів, за які народний депутат від Блока Петра Порошенка Сергій Лещенко придбав квартиру за понад 7 млн гривень

Перевірка НАБУ встановила, що 7,550 млн грн, які були сплачені Лещенком за квартиру, походять із чотирьох джерел, повідомляється на сайті телеканалу 112 Україна.

"Перше й основне, це 3,770 млн грн, отримана позика Лещенком від Притули. 77 тис. дол., що еквівалентно 1,998 млн грн, це зняті кошти з рахунку за депозитами, які оформлені на ім'я матері Лещенка, Лещенко Тетяни Яківни. 150 тис. грн отримано від цивільної дружини. Інша частина коштів у розмірі приблизно 1 млн 780 тис. грн – це особисті заощадження Лещенка", - повідомив голова НАБУ.

Відео дня

Ситник зазначив, що сама перевірка належить до компетенції Національного агентства з питань запобігання корупції, але оскільки у них немає ресурсів для проведення цієї перевірки, її проводило Управління аналітики НАБУ.

За словами голови Антикорупційного бюро, його відомство витребувало всі документи про доходи Олени Притули. Працівники НАБУ встановили, що за період з 1 січня 2007 року по 30 червня 2016 року, вона отримала дохід у сумі 15,500 млн грн.

"Тому фінансові можливості Притули надати цю позику в цій сумі у неї були", - заявив Ситник.

Голова НАБУ також повідомив, що було досліджено рух коштів за депозитними рахунками, зареєстрованими на Тетяну Лещенко.

"Останнім часом дійсно були зняті кошти в сумі майже 78 тис. дол. Підтверджуючі документи цих операцій також надані й вилучені в ході перевірки", - сказав він.

За словами Ситника, доходи цивільної дружини Лещенка Анастасії Топольської також дозволяли надати депутату займ у 150 тисяч гривень.

"Також були підняті всі документи і всю звітність Лещенка, та було встановлено, що ним було задекларовано доходів з 1 січня 1998 року по 30 червня 2016 на суму 4 млн 347 тис. грн. Тобто той мільйон, який він сам вклав у придбання квартири, він мав таку фінансову можливість", - заявив також голова НАБУ.

Водночас на сайті НАБУ повідомляється, що відомство не знайшло ознак кримінального правопорушення у придбанні народним депутатом Сергієм Лещенком квартири.

"Враховуючи результати аналізу згаданих джерел, підстави розпочинати розслідування за статтею 368-2 Кримінального кодексу України (Незаконне збагачення) відсутні, оскільки народний депутат надав інформацію, яка підтверджує законність підстав набуття активу — квартири", - сказано в повідомленні Антикорупційного бюро.

Однак у відомстві зазначають, що під час аналізу наданих документів було виявлено кілька суперечливих моментів, які можуть вказувати на адміністративні правопорушення.

Зокрема, у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 - 2015 роки нардеп вказував, що живе один, "тоді як за цією ж адресою зареєстрована і його мати". Нардеп також не вказав у цих деклараціях відомості про банківські вклади матері.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

"В таких діях Сергія Лещенка можуть вбачатись ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-6 КУпАП (Кодексу України про адміністративні правопорушення - ред.) Порушення вимог фінансового контролю", - зазначається в повідомленні НАБУ.

У НАБУ також наголосили, що безвідсоткова позика від Олени Притули може мати ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-5 КУпАП Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунків. Позика без відсотків може розглядатися як отримання вигоди народним депутатом, що в свою чергу може вказувати на порушення закону Про засади запобігання і протидії корупції, додали у відомстві.

"Враховуючи дані спірні моменти, НАБУ скерує матеріали перевірки до НАЗК з проханням дати роз’яснення та оцінку цим фактам. Наголошуємо також, що перевірки, а також складання протоколів про адміністративні правопорушення не відносяться до компетенції Бюро, а є повноваженнями НАЗК", - сказано в повідомленні НАБУ.

Раніше стало відомо, що в Національному антикорупційному бюро України виявили ознаки адміністративного правопорушення у процедурі купівлі квартири в центрі Києва народним депутатом Сергієм Лещенко.

Нагадаємо, Лещенко придбав квартиру в центрі Києва, вартість якої оцінюється в 7 мільйонів гривень.

Купівля викликала резонанс у суспільстві, так як колишнього журналіста, який прославився викриттям корупціонерів, самого звинуватили в корупції.

Всі подробиці читайте в спецтемі НВ "Квартирне питання" Лещенка

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X