Глава МЗС закликав Раду "радикально підвищити" шанси на отримання безвізового режиму з ЄС

0 коментувати
Павло Клімкін: Ці закони після того, як будуть прийняті, повинні заробити

Павло Клімкін: Ці закони після того, як будуть прийняті, повинні заробити"

Прийняття українським парламентом законопроектів, необхідних для введення безвізового режиму з Європейським Союзом, значно підвищить шанс отримати такий режим, заявляє міністр закордонних справ України Павло Клімкін

"Якщо ми приймаємо ці закони, це радикально підвищує наші шанси на отримання безвізового режиму", - цитує Клімкіна Інтерфакс-Україна.

Міністр також зазначив, що ці закони після того, як будуть прийняті, "повинні запрацювати". "Якщо ми їх не приймемо, це зменшує наші шанси на безвізовий режим", - сказав він.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко в неділю заявив, що Верховна Рада повинна до понеділка, 9 листопада, прийняти дев'ять з 13 законів для запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС. Спікер парламенту Володимир Гройсман в понеділок заявив, що Рада розгляне "безвізовий пакет" на засіданні у четвер, 5 листопада.

Однак прийняття законів парламентом - не єдина перешкода на шляху отримання безвізового режиму з ЄС. Правління Transparency International Україна заявило про намір перших осіб держави встановити через генерального прокурора Віктора Шокіна особистий контроль над ключовими антикорупційними органами, щоб змусити їх працювати у власних інтересах.

"Цим чиновники позбавляють Україну майбутнього без корупції, а громадян - можливості подорожувати по Європі без віз", - сказано в заяві TI.

У заяві підкреслено, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура є ключовою ланкою для запуску Національного Антикорупційного Бюро, створеного безпосередньо для розслідування корупційних злочинів високопосадовців України.

"Без неї Бюро фактично не запрацює. А у разі провалу запуску реально незалежних антикорупційних органів до кінця цього року Європейський Союз гарантовано відмовить Україні в безвізовому режимі. Це прямо передбачено Планом дій з візової лібералізації з ЄС", - підкреслили в ТІ.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів