Глава Мінсоцполітики розказав, на скільки підвищиться зарплата українських чиновників

6 квітня 2016, 14:57
Посадові оклади працівників державних органів з 1 травня 2016 року збільшуються на 10%

Про це на засіданні уряду в середу, 6 квітня, сказав міністр соціальної політики Павло Розенко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"В цілому посадові оклади на першому етапі збільшуються на 10%. І керівникам буде надано право нараховувати працівникам надбавку за високі досягнення в роботі, за додаткове навантаження і за стаж роботи", - сказав Розенко.

Відео дня

За його словами, таким чином, "ми переходимо на європейську модель оплати праці держслужбовців", перший етап реформи починається з 1 травня 2106 року і закінчується у 2018 році зі вступом в повну силу закону про держслужбу.

Як передає агентство, зокрема, згідно з законом про держслужбу, запроваджується трирівнева диференційована система з урахуванням юрисдикції держорганів.

"Ділиться на три категорії: територія України - міністерства та центральні органи влади, територія однієї або кількох областей, на території одного або декількох районів. Кожна категорія має по 9 груп з оплати праці", - розповів міністр.

Розенко повідомив, що пропонується затвердити посадові оклади в міністерствах на першому етапі (з часом вони будуть рости і змінюватися структура оплати праці): посадовий оклад в держорганах центрального рівня буде становити від 3,6 тис. до 12 тис. грн.

В областях посадовий оклад буде становити від 2,5 тис. до 10 тис. грн, а на районному рівні посадовий оклад становитиме від 1,7 тис. до 8,6 тис. грн.

Глава Мінсоцполітики також нагадав, що за законом буде проведено розмежування в оплаті для держслужбовців політичних та адміністративних посад. Крім посадового окладу будуть використовуватися інші механізми стимулювання співробітників. Зокрема, є можливість використання донорських коштів для нарахування зарплат.

Нагадаємо, у середу, 6 квітня, Кабінет міністрів на засіданні прийняв рішення про підвищення соціальних стандартів з 1 травня.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X