Глава Bellingcat повідомив про отримання доказів фактів обстрілу Донбасу з території Росії

17 квітня 2016, 22:27
4485
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Журналісти Bellingcat отримали докази обстрілу з території Росії за допомогою артилерійських систем залпового вогню Град сходу України влітку 2014 року, повідомляє Укрінформ з посиланням на німецький телеканал ARD

З такою заявою виступив голова міжнародної групи Bellingcat Еліот Хіггінс.

"Ми досліджували атаки літа 2014 року в Україні. Багато доводило те, що обстріли проводилися з іншого боку кордону, з Росії, але не вистачало доказів", - заявив Хіггінс.

За підсумками розслідування, журналісти прийшли до висновку, що "з середини липня 2014 року поля (у Східній Україні) піддавалися обстрілам з Градів".

У зазначений період з території Росії було здійснено понад 300 ударів по Донбасу. Тоді російські військові стріляли в п'яти напрямках і робили це сплановано, підкреслив Хіггінс.

Для своїх висновків журналісти використовували відкриті дані, отримані за допомогою Google Maps, які були задіяні для встановлення точного місцезнаходження Градів.

Москва продовжує заперечувати свою участь у війні і підтримці терористів в Україні. МОУ регулярно публікує дані про постачання з РФ військової техніки, Уралів, дизельного палива та ін. в зону проведення АТО. Згідно останньої інформації, у Дебальцево прибув ешелон з паливом і танками для представників незаконних збройних формувань.

Напередодні ГУР повідомило про 38 загиблих бійців з РФ з боку НЗФ, яких доставили додому. Міноборони Росії виступило зі спростуванням.

Зверніть увагу

30 грудня 2018, 10:35
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
30 грудня 2018, 10:35
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект