Геращенко заявила, що в травні Рада проаналізує законодавство щодо незаконного видобутку бурштину

29 квітня 2016, 18:20
84
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Iryna Gerashchenko via Facebook

Геращенко обговорила з Семераком бурштинову проблему

Експертизу законодавства щодо незаконного видобутку бурштину направлять на обговорення парламенту вже в травні, заявила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко

"Плануємо в перший сесійний тиждень травня разом з профільним комітетом парламенту, представниками МЗС та мінфіну провести чергове засідання робочої групи і направити напрацьовану експертизу законодавства на обговорення ВР", - повідомила вона у своєму Facebook.

Геращенко розповіла, що разом з міністром екології Остапом Семераком обговорила проблематику, пов'язану з нелегальними копачами бурштину. За її словами, в парламенті за дорученням спікера Ради Андрія Парубія вже створена група, мета якоі - законодавчо врегулювати цю проблеми. Зокрема, як пояснила вона, рекультивації постраждалих від варварського незаконного видобутку територій, екологічної складової , несплати податків, тіньових оборотів і нелегальних робочих місць, пов'язаних з бурштином.

"Зараз міністерство ретельно вивчає підготовлений до 2 читання законопроект на предмет відповідності європейському праву", - повідомила заступник Парубія.

Раніше новий голова Рівненської ОДА визнав, що силою неможливо зупинити нелегальний видобуток бурштину

Нагадаємо, 11 березня активісти Автомайдану опублікували фотографії, на яких видно, як сотні людей нелегально видобувають бурштин біля с.Кухітська Воля Рівненської області. Кілька днів потому вони опублікували відеозйомку українського Полісся, в якій з висоти пташиного польоту показали масштаби нелегального видобутку бурштину.

Як повідомлялося, нелегальний видобуток бурштину в Україні досяг катастрофічних масштабів. За оцінкою Міністерства екології, в Україні щорічно нелегально видобувають до 300 тонн бурштину.