Геращенко: В доповіді генсека РЄ "забуто" порушення прав людини в Криму і Донбасі

20 червня 2016, 17:46
820
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Геращенко: В доповіді генсека РЄ "забуто" порушення прав людини в Криму і Донбасі - фото

Турбйорн Ягланд не згадав про ситуацію з правами людини в Криму і Донбасі

У щорічній доповіді генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, яка була оприлюднена на сесії ПАРЄ, були відсутні факти про порушення прав людини в анексованомуКриму і окупованому Донбасі, написала перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook

Вона зазначила, що питання про причини відсутності цих фактів Ягланду поставив народний депутат, член української делегації Сергій Соболєв, і висловила обурення поясненнями генсека РЄ.

"На нашу думку, Ягланд дав жахливу і цинічну відповідь! Він заявив, що нібито інформація про стан з правами людини в окупованому Криму та Донбасі не увійшла в щорічну доповідь про права людини..., тому що у цю доповідь включається інформація, що отримана від спеціальних моніторингових місій РЄ і т. д. А так як в Крим і Донбас ніяка місія в минулому році допущена не була, то й ніяка інформація у доповідь не увійшла", - написала Геращенко.

За її словами, Ягланд відповідав дуже невпевнено.

"Це просто жах! ... Виходить, що якщо РФ закрила від світу окуповані території, то відтепер РЄ буде мовчати про знущання над українцями і кримськими татарами? Просто ганьба", - заявила перший віце-спікер Верховної Ради.

Вона підкреслила, що українська делегація в ПАРЄ у листі висловить своє обурення цим фактом.

Геращенко - постійний член української делегації в ПАРЄ, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України.

Нагадаємо, раніше на сесії ПАРЄ народний депутат України Надія Савченко заявила, що Росія повинна відповісти за порушення прав людини.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською