Геннадій Кернес: Я поясню, чому підтримую Порошенка – інтерв'ю НВ

15 січня, 22:03
19918
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Геннадій Кернес: Я поясню, чому підтримую Порошенка – інтерв'ю НВ - фото

Facebook/Геннадій Кернес

Мер Харкова Геннадій Кернес

В кінці грудня, за кілька днів до початку виборчої кампанії, мер Харкова Геннадій Кернес, спілкуючись з харківськими журналістами, заявив про те, що підтримає Петра Порошенка на майбутніх президентських виборах.

Журналіст НВ Христина Бердинських відвідала Харків для того, щоб дізнатися, як проходить підготовка до президентських виборів і як місцева і обласна влада збирається допомагати Петру Порошенку переобратися на другий термін.

Мер Харкова Геннадій Кернес у короткій розмові з НВ розповів про причини підтримки Порошенка, чому він покликав Олександра Грановського, нардепа БПП і близького соратника Ігоря Кононенка, до Харкова і згадав, як Юлія Тимошенко відбувала покарання у Качанівській колонії.

Чому ви вирішили підтримати Петра Порошенка?

Той розвиток, яке демонструє Харків, є не що інше, як результат злагодженої роботи, зокрема з президентом. Це і будівництво метро, ​​і державні гарантії для великих інфраструктурних проектів, які ми сьогодні реалізуємо в Харкові. Це суми, які обчислюються сотнями мільйонів доларів, і вони інвестуються в інфраструктуру міста. Тому, кого я можу підтримувати, якщо я працюю щодня і бачу те, що відбувається? Я не буду говорити про Томос, я не буду говорити про безвіз або ще про щось. Це державна і зовнішня політика.

Перед поїздкою до вас, подивилася соцопитування. Президент у Харківській області на 5-му місці. Яким чином ви спробуєте допомогти Порошенку в Харкові?

Є Харківська область і є обласний центр – місто Харків. Місто Харків – це інтелектуальне місто, місто культурне, молодіжне, просунуте і, звичайно, люди тут будуть голосувати самі. Але я як міський голова маю право, яким скористаюся, пояснити свою позицію. 

Петро Порошенко – не лідер у Харкові


Я не сперечаюся, що Петро Порошенко – не лідер у Харкові [в соцопитуваннях]. Але я ще раз підкреслюю, що ми отримали гарантії, які дають нам можливість реалізувати ті обіцянки, виконання яких харків'яни чекають десятиліттями. Це будівництво метро, ​​багатофункціональний комплекс з переробки твердих побутових відходів та будівництво нового полігону. Це і проекти, пов'язані з модернізацією харківських теплових мереж, проекти, пов'язані з комунальним підприємством Водоканал.

Якщо брати соціологію, то зараз дуже багато тих, хто "проти всіх" і хто не визначився. Вони будуть визначатися в останні тижні або навіть в останні дні або години.

І все ж, як ви збираєтеся доносити свою позицію про підтримку президента?

Я буду зустрічатися з харків'янами, я з ними зустрічаюся постійно. Я готовий відповісти на будь-яке запитання, зокрема й на це [про причини підтримки президента].

"Розвиток Харкова – не що інше, як результат злагодженої роботи з президентом" – Кернес
"Розвиток Харкова – не що інше, як результат злагодженої роботи з президентом" – Кернес / Фото: Прес-служба Геннадія Кернеса

Президентська вертикаль представлена ​​на рівні області ОДА, яку очолює Юлія Світлична. І як я зрозуміла, у вас зараз не найкращі взаємини. Ви дуже критично висловлювалися стосовно ОДА. Чому так склалося?

Заради спокою я готовий на дуже багато


Я поясню. Мене вибрали харків'яни, я люблю своє місто і роблю все, щоб його любили і харків'яни, і гості. У ОДА посади призначенців. Ти або звітуєш перед усім Харковом, або ти звітуєш тільки перед вищим начальником – це різні речі. Ті нерозуміння, які мають місце, вони робочі. І я бачу, як окремі ЗМІ намагаються цю історію роздувати – мовляв, між мером Харкова і губернатором війна. Немає ніякого протистояння – для мене як харківського міського голови дуже важливо, щоб у місті був спокій. І заради цього спокою я готовий на дуже багато – якщо я розумію, що я в чомусь не правий, для мене немає проблеми вибачитися.

Чи має великий вплив на Харків нинішній голова АП Ігор Райнін? Яка роль Райніна зараз у Харкові?

Райнін перебуває у Києві, і ми з ним останнім часом не спілкуємося. Нема необхідності.

У вас зараз частий гість у місті народний депутат БПП Олександр Грановський, який буде балотуватися на парламентських виборах від Харкова. Ви підтримуєте Грановського на окрузі?

Ні президент, ні хтось інший не змушував мене працювати з Олександром Грановським. Це моя особиста ініціатива зробити пропозицію Грановському, депутату Верховної Ради, для того, щоб Харків був представлений більш сильними народними депутатами. Він вміє працювати, вміє лобіювати інтереси.

Тобто це ви його покликали до Харкова?

Так. Округ, за яким зараз працює Грановський – це центральний округ міста Харкова, Київський район. На цьому окрузі народним депутатом від Харкова був обраний Олександр Кірш [депутат НФ]. Я вам кажу, як міський голова, що ми не бачили ніякої підтримки від нього, не було жодної зустрічі. Ми бачимо, як працюють інші народні депутати, не тільки в місті Харкові, а й у інших регіонах України і ми бачимо, як ці групи народних депутатів при розподілі бюджету відстоюють інтереси своїх округів або населених пунктів, від яких були обрані.

Якщо ми йдемо маршем – це один ритм. Якщо ми йдемо мляво здаватися в полон – це інший ритм


Грановський такий же кандидат, як і інші, переможе найсильніший. Але моя підтримка Олександра Грановського полягає в тому, щоб пояснити людям можливості спільного вибору. Якщо ми йдемо маршем – це один ритм. Якщо ми йдемо мляво здаватися в полон – це інший ритм.

Олександр Грановський відомий тим, що у нього репутація людини, що має певний вплив на судову систему. Чи допомагає консультаціями Грановський у ваших судових процесах?

Мої судові процеси почалися майже п'ять років тому. Тоді не було виборів у парламент, ні про якого Грановського ніхто не говорив. Я вже проходжу етап апеляційної інстанції. На попередній стадії суд закрив цю справу в зв'язку з тим, що не було явки прокурорів. І сам суд, який тривав більше трьох років, показав, що немає ніяких доказів моєї провини. Це була вигадка Антона Геращенка. Його позиція – постійно займатися дискредитацією Кернеса як мера.

Але на сьогодні, наскільки я розумію, вже все ясно. Якщо я і отримую консультації від Грановського – це моє особисте право, звернутися до такого адвоката і юриста як Грановський. Він знає сьогоднішнє законодавство, в зміні якого він бере участь, як депутат, що голосує, як ініціатор, як людина, яка розуміє ціну слову і закону.

Зараз лідер соцопитувань – Юлія Тимошенко. Ви можете уявити, як ви будете працювати з президентом Тимошенко?

Якщо Тимошенко стане президентом, ось тоді й будемо говорити про те, як працювати з президентом Юлією Тимошенко.

Але ви ж напевно вже щось думаєте щодо цього.

Ми ще не знаємо президента Тимошенко


Я знаю Юлію Володимирівну Тимошенко як прем'єр-міністра України. Я вже працював у місцевому самоврядуванні, коли вона була прем'єром. Також я знаю, що вона відбувала покарання в місті Харкові в Качанівській колонії. Вона теж підготовлена професійна людина. Але зараз йде боротьба і конкуренція між програмами, і між різними точками зору людей і політиків. Президент Порошенко? Ми знаємо, що були досягнуті такі-то і такі-то результати. Президент Тимошенко? Ми ще не знаємо президента Тимошенко.

Репортаж про підготовку Харкова та області до президентських виборів вийде в №1 журналу Новое Время за 2019 рік.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською