Історик в гостях у поета. Професор Гарварду Сергій Плохій нестандартно інтерпретує українську історію в розмові з Сергієм Жаданом

19 вересня 2021, 08:17
НВ Преміум

Українська літературна зірка Сергій Жадан ставить головні запитання з української історії, а професор Гарварду Сергій Плохій на них нестандартно відповідає й під кінець навіть порівнює зміни у свідомості українців із тим, що зараз переживають американці.

Сергій Плохій, один із найцікавіших істориків української сучасності, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті, завітав до НВ у перерві між панелями конференції YES. Там вчений разом із всесвітньо відомими колегами по цеху три дні розмірковував над майбутнім світу після коронавірусу. Проте для НВ з поетом і письменником Сергієм Жаданом Плохій розмовляє про Україну.

Відео дня

Він — автор низки історичних монографій, в яких докорінно змінює погляд на Україну, позбавляючи її образу слабкої провінції Російської імперії, стверджуючи протилежне — саме українці та території, що належать до сучасної української держави, пов’язали Росію з Європою, були скарбницею кадрів та культурних практик, що формували модерність Російської імперії. Не менш цікаві думки висловлює Плохій про радянський період України і перші тридцять років української незалежності — саме про це більша частина його розмови з Жаданом.

Україна приречена на демократію – Сергій Плохій, історик І Говорить Жадан

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X