Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Гаага або передчасна смерть. Голландський радянознавець передбачив долю Путіна, якщо він не втримає владу будь-якою ціною

9 жовтня 2015, 17:25
2411
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

DR

Почавши бомбити Сирію, Путін перевів конфлікт з європейського рівня на світовий. Сьогодні Сирія для нього — те саме, що Україна рік тому: спосіб показати своїй країні, що він, як і раніше, біля керма

Путіна абсолютно не турбує Сирія, так само як не цікавили його й українці, гноблені "жидобандерівською хунтою" у Києві, пише в авторській колонці в новому номері НВ голландський радянознавець Роберт ван Ворен.

"Путін — радикальний макіавелліст, не пов'язаний ні співчуттям, ні етичними нормами, — пише Ван Ворен. — Путін, я переконаний в цьому, є новим втіленням зла; він посередній і мстивий, поглинений жадобою влади і грошей. Асад для Путіна — ідеальний союзник: жодної моралі, жодних обмежень, жодного співчуття. Асад — диктатор, якого зневажають всюди, він винен у смерті під тортурами десятків тисяч своїх громадян, бомбив мирні міста, свідомо намагаючись вбити і покалічити якомога більше людей. Його ім'я — синонім терору".

Саме прагнення Асада залишитися у владі попри повстання призвело до нинішньої кризи і однієї з найбільших хвиль біженців за останнє століття, яка накриває зараз Європу, пише автор. Він проводить паралель між Асадом і Гітлером, який заявляв, що врятує людство від єврейсько-більшовицької загрози, а в результаті занурив Європу до хаосу. Він, як і Асад, був першопричиною конфлікту, в якому загинуло так багато людей.

Крім того, пише Ван Ворен, Асаду, як і Путіну, немає що втрачати. Від обох відвернувся цивілізований світ, і вони мають лише один вибір: або утриматися у владі будь-якою ціною, або зустріти несвоєчасну загибель, оскільки третій варіант — поява перед міжнародним трибуналом в Гаазі.

"Сьогодні Сирія для Путіна — те саме, що й Україна рік тому: спосіб показати своїй країні, що він, як і раніше, біля керма, що загнилий Захід не готовий впоратися із викликами, які постають перед ним. Світ на межі катастрофи, бо справжня мета Путіна — не порятунок України або Сирії. Він прагне знищити наявну світобудову, зокрема ЄС і всі цінності, які він захищає, показавши, що НАТО час викинути на смітник історії", — пише радянознавець.

Повний текст колонки Роберта ван Ворена читайте в новому номері журналу "Новое Время" №37 від 9 жовтня.

Головне

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися