Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Фірташ підкупляв німецьких і австрійських чиновників для уникнення екстрадиції в США - ЗМІ

11 липня 2016, 01:14
3143
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фірташ перерахував для підкупу посадових осіб 750 000 євро

Фото: dmitryfirtash.com

Український олігарх Дмитро Фірташ через колишню агента Міністерства держбезпеки НДР Штазі Хрістіну В. з позивним "Ніна" перерахував гроші для підкупу німецьких і австрійських посадових осіб у сфері безпеки, щоб вони роздобули йому документи ФБР, які допомогли б йому уникнути видачі Сполученим Штатам Америки. Про це повідомило німецьке видання Focus

Колишня співробітниця Штазі, уродженка Лейпцига Хрістіна В. (позивний - "Ніна") була посередницею Фірташа і посадових осіб Австрії та Німеччини. У щоденнику, який вона вела, міститься докладна інформація про схеми та угоди, в яких вона брала участь.

"Фірташ перерахував їй 750 тисяч євро, щоб через німецьких і австрійських чиновників дістати документи ФБР, які допоможуть уникнути Фірташу видачі в США", - написав журналіст Антон Павлушко, який провів на своїй сторінці в Facebook аналіз матеріалів, що вийшли у ряді німецьких видань на тему корупційного скандалу.

За інформацією з щоденника "Ніни", кримінальний комісар Хайнц-Петер Х. з Мекленбурга з відділу по боротьбі з лівим і правим екстремізмом отримав на свій рахунок 200 тисяч євро. Працівникам міністерства внутрішніх справ Австрії і контртерористичних відділів була сплачена сума у 91 тисячу євро.

Також повідомляється, що "Ніна" мала любовні контакти, пов'язані з шпигунською діяльністю, з колишнім начальником елітного спецпідрозділу Кобра, а також з шефом служби безпеки колишнього федерального канцлера Австрії Альфреда Гузенбауера. Повідомляється, що "Ніна" також вийшла на спеціаліста з питань російської розвідки Хуберта Х., і вони мали зустріч в лютому цього року. Зараз він відсторонений від виконання своїх обов'язків.

Нагадаємо, в квітні в будинку українського олігарха Дмитра Фірташа, який проживає у Відні, пройшли обшуки за підозрою слідчих зі США.


Український олігарх був затриманий поліцейськими у Відні за запитом американського Федерального бюро розслідувань (ФБР) і поміщений в слідчий ізолятор 12 березня 2014 року.

Через день суд вирішив залишити його під арештом з можливістю звільнення під заставу в 125 млн євро. Сума була визначена, виходячи з фінансового стану олігарха і тяжкості інкримінованих йому злочинів. 21 березня олігарх був випущений під домашній арешт, де очікував на рішення суду з приводу екстрадиції в США.

ФБР підозрює Фірташа в дачі хабара в розмірі $18 млн індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Головне

Україна/Політика

11 грудня, 11:55

article_img
Два політики та шоумен. Опитування КМІС назвало лідерів президентських виборів -2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися