Екс-президент Європарламенту: Щасливим буде той день, коли українці почнуть проливати піт, а не кров

18 вересня 2016, 07:28
448
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Пет Кокс: Воістину перетворює вибором буде європейська орієнтація України

Україна переживає час випробувань, і щасливим буде той день, коли українці почнуть проливати тільки піт, а не кров для становлення нації, вважає член ради директорів Ялтинської європейської стратегії, екс-президент Європарламенту Пет Кокс

"Кров дуже багатьох загиблих і поранених патріотів пролилася на Майдані і Донбасі, вона кличе друзів і союзників України допомогти їй забезпечити життєздатний і міцний мир, що є ключовою умовою сталого національного прогресу. Щасливим буде той день, коли українці почнуть проливати тільки піт, а не кров для становлення нації", - сказав він.

Кокс зазначив, що завдяки потужній вірі в себе, без страху перед зловмисниками зовнішніми і внутрішніми народ України довів, що саме він є головним гарантом демократії та надії на майбутнє для країни.

"Активна громадянська позиція, залучене і пильне громадянське суспільство, вільні засоби масової інформації і політичний плюралізм відрізняють Україну від її найближчих найбільших пострадянських сусідів і ведуть до іншої долі", - заявив Кокс.

Воістину перетворювальним вибором, вважає він, буде європейська орієнтація України.

"Вона пропонує основу, контекст і шлях до змін. Це новий, інший шлях, крок з тіні затяжного пострадянського спадку нації. Кожна держава, яка пройшла цей шлях до вас, домоглася успіху", - підкреслив Кокс.

Він зазначив, що темпи змін протягом останніх двох років випереджали два попередніх десятиліття, але багато чого ще належить зробити.

"Непрозорі системи правосуддя і прокуратури, занадто багато безкарності, занадто мало прозорості та підзвітності, недосконала система стримувань і противаг і неадекватний поділ владних повноважень зберігається", - сказав Кокс.

Успіх у реформах може бути найпотужнішою зброєю України у відповідь на агресію Росії, підкреслив Кокс: "Україна в якості регіонального маяка надії, коли сила розуму і верховенство права візьмуть гору над силою зброї".

Повний текст читайте в спецтемі журналу Новое Время про Форум YES-2016 - №34 від 16 вересня 2016 року.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект