Донбас навиворіт. Колишній шахтар і репортер НВ опублікував книгу про справжню війну та Донбас

4 коментувати
Книга журналіста НВ Максима Бутченко, що розповідає про причини війни на Донбасі
Фото: фрагмент обкладинки

Книга журналіста НВ Максима Бутченко, що розповідає про причини війни на Донбасі

На початку вересня кореспондент журналу Новое время буде презентувати книгу Художник війни, випущену видавництвом Фоліо за підтримки редакції НВ

У книзі розповідається про події після Євромайдану, перших військових зіткнень на Донбасі і запеклої війни наприкінці минулого року. В центрі історії - реальна доля однієї родини. Головний герой – невдаха-художник, що працює в шахті. Важке сімейне становище і покинутість змушують його реалізовуватися у війні, підтримавши сепаратистів. У теж час його брат – повна протилежність, живе в Києві і всіляко схвалює дії офіційної української влади.

"Письменники дуже рідко спускаються в шахти, хоча варто було б. Шахтарі дуже рідко пишуть книги, хоча їм є про що розповісти", – пишуть рецензії до книги головний редактор НВ Віталій Сич та редактор відділу Країна Андрій Смирнов.

Максим Бутченко – той рідкісний виняток, коли людина спустився під землю, щоб стати шахтарем, а в результаті за декілька років гірничих робіт перетворився на журналіста і письменника.

І те, що він пише, сучасним українцям цікавіше вдвічі – це не тільки розповідь про невідому більшості роботу шахтаря, але й розповідь про глибинний характер землі - Донбасу, яка несподівано стала для "великої" України "террою інкогніта".

Такі різні донецькі і луганські українці роками жили разом, поки проблеми і образи, штучно роздуті "старшим братом" і місцевими політиками, не вибралися з-під териконів назовні. Так почалася війна, мимовільним художником якої і став автор цієї книги, сказано в рецензії.

"Він пише історію однієї сім'ї, розділеної протистоянням, а в результаті виходить колективний портрет всього цього неспокійного регіону зі складним характером", – підсумовують редактори журналу.

Презентація книги відбудеться на Форумі книговидавців у Львові, 13 вересня з 12 до 13 годин, кафе Ратуша, майданчик - Фронт і фронтир.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: