Добре забуте старе. Колишні регіонали "перефарбовуються" під місцеві вибори, щоб повернутися у велику політику

7 жовтня 2015, 09:47
702
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Колишні регіонали розраховують зберегти за собою схід і південь країни, змінивши лише партійні вивіски

Так, вже забуті партії Наш край і Відродження, кістяк яких становлять екс-регіонали, розглядають нинішні місцеві вибори як плацдарм для подальшої політичної кар'єри.

Лідери Відродження це члени однойменної депутатської групи Віктор Бондар, Володимир Пилипенко та Віталій Хомутинник. Наш край очолюють колишній заступник голови Київміськадміністрації Олександр Мазурчак, нардепи Олександр Фельдман та Антон Кіссе, а також мер Миколаєва Юрій Гранатуров.

На відміну від ПРО, ці партії називають себе не політиками, а господарниками. Щоб домогтися успіху в південних і східних регіонах, вони висувають колишніх мерів і глав адміністрацій, яких місцеві жителі добре знають. У цих політичних сил є непогані шанси "відкусити" традиційний електорат Партії регіонів, вважають експерти.

"Електорат ПР неоднорідний, — каже Станіслав Жолудєв, голова представництва Комітету виборців України (КВУ) в Дніпропетровській області. — Лише 30-40% тих, хто голосував за них, буде голосувати за Опозиційний блок. Наш край і Відродження зайняли порожню нішу".

Партії, які забирають електорат у ПРО, вигідні і БПП, і Кропу, стверджують експерти. Більш того, Наш край нерідко називають проектом адміністрації президента, а Відродження пов'язують з Коломойським.

Справа в тому, що представники Відродження у Верховній раді неодноразово демонстрували свою лояльність до олігарха, по-друге, у лавах цієї політичної сили виявилося кілька кандидатів, наближених до нього. Зокрема, кандидатом у дніпропетровську облраду партія висунула Святослава Олійника, він був заступником Коломойського на посаді губернатора області. А осередок Відродження в Дніпропетровській області очолює Володимир Куцин, генеральний директор Нікопольського заводу феросплавів, контрольним пакетом акцій якого володіє олігарх.

У деяких регіонах Наш край і Відродження намір не просто потіснити ПРО, а здобути перемогу, виставивши практично безальтернативних лідерів. Наприклад, своїм кандидатом у мери Харкова партія Відродження висунула чинного міського голову Геннадія Кернеса. При всій його неоднозначності інші політсили поки не змогли запропонувати йому вагому альтернативу, і з таким лідером політична сила автоматично отримує непогані шанси на хороший результат у місцеві ради.

Схожої стратегії дотримується і Наш край. Наприклад, список партії в Миколаєві очолив чинний мер міста Юрій Гранатуров, його найближчий конкурент – Ігор Дятлов, висуванець від ПРО, колишній голова Миколаївської облради.

Матеріал про те, яка запекла боротьба за владу і конфлікти чекають Україну в ході місцевих виборів, читайте в новому НВ №37 від 9 жовтня 2015 року

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Країни

Вчора, 19:25

article_img
Спецслужби Німеччини візьмуть під контроль діяльність партії АдН
Геополітика

Вчора, 22:44

article_img
Шотландські націоналісти запропонували призупинити Brexit
Мистецтво

Вчора, 15:40

article_img
Хто ці люди. Що потрібно знати про учасників нацвідбору на Євробачення 2019

Вибір редакції

Країни

Вчора, 10:39

article_img
Літаючий палац. Президент найбіднішої країни світу прилетів до Путіна на літаку орендною вартістю $74 тис. на годину
Країни

Вчора, 12:22

article_img
Покарання за відчай. Історія нігерійця, який потрапив до в'язниці за спробу самогубства
IT-індустрія

Вчора, 20:00

article_img
Рвоне чи ні? Що чекає індустрію доповненої реальності в 2019 році

ТОП 3

LOL

14 січня, 13:49

article_img
Показують російських адмінів. Facebook почав відображати місця розташування власників популярних спільнот
9090
Політика

Вчора, 18:59

article_img
Геннадій Кернес: Я поясню, чому підтримую Порошенка – інтерв'ю НВ
6727
Політика

Вчора, 03:23

article_img
Тимошенко запропонувала провести референдум і ухвалити нову Конституцію України
5851