До НАБУ передали "чорну бухгалтерію" Партії регіонів

28 травня 2016, 09:56
Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав до національного антикорупційного бюро документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх та нинішніх високопосадовців

Як розповів Трепак в інтерв'ю DT.UA, йдеться по так звану "чорну бухгалтерію" Партії регіонів з загальними виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів.

"Це – великий масив документів, які підтверджують тотальну корумпованість влади. Значна частина цих матеріалів – "амбарна книга" корупційних виплат, які систематично здійснювалися за рахунок "общака" або "чорної каси" Партії регіонів", - сказав він.

Відео дня

Трепак підкреслив, що це вперше, коли до правоохоронців потрапляють матеріали, які стосуються не одного чи кількох злочинів, а "системної багаторічної корупційної діяльності організованої структури, яка діяла на базі відомої політичної партії і мала за мету незаконне захоплення влади та її протиправне використання".

"Серед фігурантів цих матеріалів - посадові особи найвищого рівня, міністри та керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, у т.ч. найвищих судових інстанцій. Отримувачами хабарів були представники багатьох політичних партій – як провладних, так і опозиційних. Про "калібр" посадовців нижчого рівня я навіть не кажу", - додав він.

"В інтересах майбутнього слідства" Трепак відмовився називати прізвища чиновників та політиків, які фігурують у документах та інші подробиці. Однак, відомо, що йдеться про послуги, посадовці надавали членам ПР грошову винагороду.

За інформацією DT.UA, усі фігуранти отримували кошти під особисті підписи. За словами Трепака, внаслідок передачі НАБУ вищевказаних документів, фігурантами кримінальних проваджень можуть стати "десятки посадовців найвищого рівня".

"За наявною інформацією, вказаною злочинною організацією на хабарі та інші підкупи було витрачено близько 2 мільярдів доларів. Хабарі у 500 тисяч доларів чи мільйон доларів були мало не нормою. У багатьох випадках вони сягали 5, 8 і навіть 20 мільйонів доларів.Зауважте, готівкою! Переважно це були одноразові "виплати", але й мало місце систематичне отримання хабарів, у деяких випадках воно тривало роками. Те, що проходило банківськими переведеннями та іншими безготівковими оборудками – це окрема тема", - сказав Трепак.

За його словами, переважна більшість переданих документів містить інформацію про те, ким, кому та коли були надані послуги. Також за допомогою документів можна відстежити процес скоєння злочинів за умовною схемою "виконавець-посередник-організатор-засоби-результат".

"Формально все виглядало демократично і конституційно: проходили вибори, певні особи оголошувалися обраними депутатами чи президентом, у парламенті утворювалися фракції і коаліції, відбувалися голосування, уряд приймав рішення, президент робив кадрові призначення. Це оформлювалося відповідними постановами, законами, указами, розпорядженнями. А по суті багато що робилося на злочинній основі: за гроші і заради грошей", - описав Трепак характер злочинних дій, про які йдеться в документах.

За його словами, "чорна бухгалтерія" Партії регіонів охоплює тривалий період виплат, зокрема, "часи правління державою кількома президентами, складами уряду та парламенту, а також низку президентських, парламентських та місцевих виборів".

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман просив НАБУ перевірити заступника міністра екології Віктора Канцурака, який виявився фігурантом корупційного скандалу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X