11 грудня 2018, вівторок

Десять років викликів лежать перед Україною - екс-генсек НАТО

1 коментувати
Андерс Фог Расмуссен: Цей шлях стане найкращим захистом від Росії

Андерс Фог Расмуссен: Цей шлях стане найкращим захистом від Росії

Україні протягом наступних 10 років належить подолати низку викликів, щоб розладнати плани Росії щодо відновлення свого контролю, вважає колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен

"Десять років викликів лежать перед Україною ... Цей шлях стане найкращим захистом від Росії та опосередковано допоміг би нам на Заході відновити безпеку в Європі. Але найголовніше, це принесло би реальні зміни народу України. Ті самі зміни і процвітання, заради яких так багато громадян боролися в дні Євромайдану", - сказав він.

Расмуссен зазначив, що оптимістичний щодо можливостей України і тому вірить, що через десять років країна буде йтиме шляхом успіху.

"Жодного разу в своїй історії країна не була в кращому становищі, щоб остаточно порвати зі своїм бурхливим минулим. Ніколи раніше світ не бачив Україну настільки налаштованою почати такий масштабний проект реформ, щоб стати консолідованою демократією зі стабільною і відкритою економікою", - підкреслив екс-генсек НАТО.

Він відзначив великий обсяг роботи, виконаної Україною: "Через два з половиною роки після Євромайдану Україна змінила більше інститутів, ніж за попередні 23 роки". Але, вважає він, багато чого ще потрібно зробити, щоб йти вперед.

По-перше, на його думку, помірні та проєвропейські сили повинні переважати в Україні, а уряд у найближчі десять років має, нехай іноді болісно, але дотримуватися реформ і викорінювати корупцію.

По-друге, настільки ж важливу роль відіграє Захід. "ЄС і США мають вирішальне значення в забезпеченні необхідної підтримки Україні, поки вона переживає трансформацію. Найважливіше - допомога повинна прийти однозначно і одноголосно. Посил, який повинен дати Захід, полягає в тому, що ліберальний світ об'єднаний навколо України", - сказав Расмуссен.

По-третє, додав він, Захід повинен протистояти діям Росії в Україні. "Кремль повинен розуміти, що його дії в 2014 році серйозно похитнули устрій, що склався після Другої світової війни в Європі. Це підриває не тільки безпеку України, але і безпеку всього континенту. Москва не повинна дійти висновку, що Захід дуже слабкий і тому вона може дозволити поводитися безвідповідально, анексувати території інших суверенних держав, підтримувати насильницькі сепаратистські рухи, які стали причиною загибелі тисяч і переселення мільйонів людей без будь-яких наслідків для себе", - заявив Расмуссен.

Повний текст читайте в спецтемі журналу Новое Время про Форум YES-2016 - №34 від 16 вересня 2016 року.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: