Держспецзв'язку відмовилася видавати сертифікат електронному декларуванню чиновників, залишивши двері відчиненими

0 коментувати
15 березня Рада прийняла з поправками, після ветування президентом, закон про електронне декларування

15 березня Рада прийняла з поправками, після ветування президентом, закон про електронне декларування

Комплексна система захисту інформації (КСЗІ) реєстру системи електронного декларування наразі повною мірою не реалізована, а програмне забезпечення розроблене частково, тому у видачі атестата відповідності КСЗІ відмовлено, повідомляє прес-служба Держспецзв'язку на сторінці відомства у Facebook

У Держспецзв'язку прийшли до висновку, що "наявна функціональність реєстру не відповідає цілям створення системи електронного декларування".

"На сьогодні КСЗІ Реєстру при його взаємодії з іншими реєстрами, базами і банками даних для забезпечення повної функціональності системи електронного декларування не реалізовано. Програмне забезпечення, яке проводилося в рамках державної експертизи, розроблено частково, що не дозволяє говорити про забезпечення надійного захисту інформації в системі електронного декларування", - пояснили своє рішення в Держспецзв'язку.

При цьому у відомстві заявили, що після доопрацювання та виправлення вказаних недоліків системи е-декларування у будь-який час може бути проведена його повторна державна експертиза для отримання Атестату відповідності.

"Експертною радою прийнято рішення про невідповідність КСЗІ вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації в обсязі функцій, зазначених у технічному завданні на створення КСЗІ, та відмовлено у видачі Атестата відповідності", - підсумували в Держспецзв'язку.

Напередодні президент України Петро Порошенко заявив, що електронне декларування активів чиновників розпочнеться з 15 серпня, і інша дата не розглядається. При цьому він зазначав, що "недосконалість відповідного закону і очевидна сирість програмного софт-забезпечення" не можуть бути підставою для відтермінування.

Порошенко раніше називав ухвалення закону та реалізацію системи електронного декларування доходів чиновників "останньою перепоною на шляху до запровадження безвізового режиму для українців з країнами Євросоюзу".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: