Депутати затвердили рекомендації місії Європарламенту щодо реформування Ради

0 коментувати
Депутати схвалили рекомендації Пета Кокса щодо поліпшення роботи ВР
Фото: прес-служба президента України

Депутати схвалили рекомендації Пета Кокса щодо поліпшення роботи ВР

Верховна Рада затвердила рекомендації місії Європарламенту щодо внутрішньої реформи і підвищення інституційної спроможності українського парламенту

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, за відповідну постанову проголосували 240 народних депутатів.

Дані рекомендації передбачають проведення погоджувальних рад керівників парламентських фракцій, груп і комітетів в закритому для ЗМІ режимі.

Крім того, в календарний план роботи сесії Верховної Ради повинні бути введені так звані "змішані тижня", в ході яких відведено час на пленарні засідання парламенту, роботи в комітетах, комісіях, фракціях.

Також повинні бути внесені зміни в регламент Ради щодо гарантування достатньої кількості часу для розгляду законопроектів у комітетах.

Крім того, в рекомендаціях пропонується передбачити голосування за звичайні закони простою більшістю голосів парламентаріїв за умови наявності кворуму. Вимоги щодо абсолютної більшості голосів повинно бути збережено для прийняття особливих законів виняткової важливості, перелік яких повинен бути визначений з урахуванням міжнародної практики.

Пропонується також розробити чіткі інструкції для народних депутатів щодо предмета та можливих тем депутатських запитів і звернень.

Нагадаємо, 29 лютого, колишній президент Європейського парламенту Пет Кокс, виступаючи з доповіддю про аналіз потреб Ради та рекомендаціями щодо поліпшення її роботи, дав рекомендації по поліпшенню роботи ВР.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: