22 листопада 2018, четвер

Депутати проголосували за зміни в податковий кодекс

2 коментувати
Депутати проголосували за зміни в податковий кодекс
Фото: БПП\ Твіттер
Депутати Верховної Ради проголосували за зміни в податковий кодекс для прийняття держбюджету на 2016 рік

За законопроект №3688 Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році проголосував 251 народний депутат, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з документом, одночасно підвищується максимальна величина бази нарахування ЄСВ з 17 до 25 мінімальних місячних заробітних плат (близько 34,45 тис. грн).

У частині податку на доходи фізичних осіб встановлюється єдина базова ставка у розмірі 18% замість двох діючих ставок 15% і 20%, для дивідендів з джерела в Україні залишається ставка в розмірі 5%, для доходів з-за кордону - 18%.

У частині спрощеної системи оподаткування закон містить норму про зменшення для платників III групи річного обсягу доходу з 20 млн грн до 5 млн грн зі збільшенням ставок з 2% до 3% - для платників ПДВ і з 4% до 5% - для неплатників ПДВ.

Крім того, підвищуються в 1,8 рази ставки єдиного податку для сільгосппідприємств, а коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі для визначення бази оподаткування для платників єдиного податку IV групи встановлено на рівні 120%.

У частині податку на прибуток підприємств, закон містить скасування сплати авансових внесків з податку на прибуток, введення квартального звітного періоду з податку на прибуток для підприємств, у яких річний дохід від будь-якої діяльності перевищує 20 млн грн.
Ставки акцизного податку на 2016 рік на спирт, алкогольні напої підвищуються на 50%, на пиво і вино (крім виноградних натуральних) - на 100%, специфічна ставка акцизного збору та мінімальне акцизне податкове зобов'язання для тютюнових виробів збільшується на 40% без підвищення адвалорної ставки , акциз на паливо - на 13%.

Відносно податку на нерухоме майно збільшується гранична ставка податку з 2% до 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр загальної площі житлової та нежитлової нерухомості (41,34 грн), а також встановлюється додаткова ставка податку в розмірі 25 тис. грн для квартир площею понад 300 кв. м і будинків площею більше 500 кв. м.

Також в рамках індексації підвищується орендну плату за користування радіочастотним ресурсом України на половину прогнозного індексу інфляції - 13,35%, екологічний податок - на весь прогнозний індекс - 26,7%, рентна плата за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин , а також плата за спеціальне користування водою і лісовими ресурсами на прогнозний індекс цін виробників - 26,5%.

Крім того, в законопроекті міститься нова норма про оподаткування видобутку бурштину рентною платою за ставкою 25%.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Політика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: