Депутат Самопомочі звинуватила головного соратника Порошенка у викачуванні грошей з великої держкомпанії

17 вересня 2015, 18:00
559
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кононенко погодився поговорити з НВ про свої зв'язки з президентом

DR

Вікторія Войціцька, секретар комітету Ради з питань ПЕК, звинуватила Ігоря Кононенка, першого заступника голови фракції, друга і бізнес-партнера Петра Порошенка в мільйонних заробітках на державних енергоносіях

Зокрема вона підозрює держкомпанію Центренерго у придбанні газу у приватних фірм за завищеними цінами. Войціцька пояснює, що зараз на ринку для промислових споживачів діють дисконти — від 1,5 тис. до 2 тис. грн на тисячу куб. м блакитного палива. У неї ж є підстави вважати, що Одеський припортовий завод і Центренерго за документами проводять закупівлю газу за максимальною ціною, встановленою для них Нацкомісією держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг,— 6,6 тис. грн за 1 тис. куб. м. А дисконт кладуть собі в кишеню.

“Це величезні суми щомісяця,— впевнена Войціцька. — Мова йде про мільярди кубометрів газу на рік, які закуповуються за державний кошт у приватних трейдерів". Керівникам цих підприємств вона направила відповідний депутатський запит.

На значний вплив, який Кононенко має на контрольовану Міненерго компанію Центренерго, вказують відразу декілька учасників ринку, в тому числі і парламентарі. До неї входять три теплові електростанції — Вуглегірська, Зміївська та Трипільська. Їх сумарна потужність — це близько 14 % загальної потужності українських електростанцій.

“Кононенко — шахіст. Він будує енергетичну імперію, використовуючи багатоходівки, які дозволяють викачувати гроші з підприємства [Центренерго]",— впевнена Войціцька. Вона ідзначає, що Кононенко використовує кількох людей, включаючи профільного міністра і голову Нацкомісії.

Войціцька додає, що, крім заробітку на енергоносіях, підприємство Центренерго ще й нарощує борг. Це штучно знижує його привабливість для потенційних покупців. А адже МВФ рекомендував уряду підготувати компанію до приватизації. Але цей процес Кабмін затягує.

Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії DragonCapital, вважає, що основною мотивацією для чиновників для того, щоб противитися приватизації, є прямий інтерес брати участь у розподілі фінансових потоків, які ці компанії генерують.

Кононенко називають найвпливовішою фігурою в оточенні президента. Порошенко познайомився з ним ще в армії, 30 років тому.

"Кононенко — це головна людина, яка присутня в парламенті від БПП. Він часто бачить президента",— розповідає НВ Сергій Лещенко.

Кононенко погодився поговорити з НВ про свої зв'язки з президентом. Він розповів, що зараз не займається бізнесом: у нього є інвестиційний фонд, яким керує керуюча компанія. Основна робота Кононенко — в парламенті, де він координує роботу фракції, а також її зв'язок з іншими гілками влади — президентом, урядом, Генпрокуратурою.

"Що стосується дружніх відносин, на жаль, ні у президента, ні у мене зараз немає часу",— уточнює він.

Докладніше про те, як люди з найближчого оточення перших осіб країни заробляють на підконтрольних підприємствах, читайте в НВ №34 від 18 вересня

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Події

Вчора, 21:15

article_img
Рими та пристрасті. Історія донбаського україномовного літературного журналу, розгромленого більшовиками
Події

Сьогодні, 16:23

article_img
Мінкульт: Основна частина цінностей і мощі з Києво-Печерської лаври на місці
Країни

Вчора, 19:33

article_img
Сербські ЗМІ повідомили про затримання бойовика, який міг готувати замах на Путіна

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Сьогодні, 15:49

article_img
Дива не буде. Чи є в України майбутнє держави-експортера газу
Країни

Вчора, 19:33

article_img
Сербські ЗМІ повідомили про затримання бойовика, який міг готувати замах на Путіна
Фінанси

Сьогодні, 13:54

article_img
Не інфляція. Як і навіщо в Україні паперові гроші заміняють монетами

ТОП 3

Політика

15 січня, 22:03

article_img
Геннадій Кернес: Я поясню, чому підтримую Порошенка – інтерв'ю НВ
15459
Політика

Сьогодні, 14:12

article_img
Вибори президента: ще один кандидат подав документи до ЦВК
11684
Політика

Вчора, 12:45

article_img
Кернес порівняв Порошенка і Тимошенко як майбутніх кандидатів у президенти
5978