Делегація ООН поскаржилась, що СБУ не допустила їх до місць можливих катувань

26 травня 2016, 01:20
529
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В повідомленні підкреслено, що це був лише другий випадком дострокового припинення візиту підкомітету

Фото: nahnews.com.ua

Делегація Підкомітету ООН з попередження катувань відзвітувала, що відміняє свій візит до України після того, як їм відмовили у доступі до місць у кількох районах країни, де працівники СБУ можуть утримувати полонених. Про це повідомляє Центр інформації про права людини

"Ця відмова в доступі є порушенням зобов'язань України як держави-учасниці Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань. Через це ми не змогли відвідати деякі місця, про які ми чули численні і серйозні звинувачення у затриманні людей і можливому застосуванні тортур або жорстокого поводження", - сказав голова делегації Малколм Еванс.

Візит розпочався 19 травня і мав завершитись 26 травня, але був припинений через неможливість виконати програму. Комісія мала оцінити втілення рекомандацій, які були надані ще в 2011 році.

"Підкомітет ООН з попередження катувань очікує, що Україна виконуватиме свої міжнародні зобов'язання відповідно до Факультативного протоколу, який вона ратифікувала у 2006 році. Ми також сподіваємося, що уряд України буде вступати у конструктивний діалог з нами, щоб надати делегації можливість відновити свій візит в найближчому майбутньому і працювати разом задля створення ефективних гарантій проти ризику застосування катувань та жорстокого поводження в місцях несвободи", - також заявив Еванс.

Нагадаємо, 3 березня в ООН повідомили про масові порушення прав людини в так званій ДНР.

13 березня з'явилася підтверджена інформація про закриття офісу ООН з прав людини в Москві.

На початку березня в ООН також вимагали від Києва розслідування порушення прав людини під час блокади Криму.

Головне

Україна/Політика

Сьогодні, 17:11

article_img
Зброя для України. Волкер анонсував нові поставки вже у найближчі місяці

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися