Деякі фракції висунули умову голосування за зміни до Конституції в частині правосуддя - Парубій

30 травня 2016, 14:33
388
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зміни в Конституцію залежать від прийняття закону про судоустрій і статус суддів - Парубій

Фото: Наталія Кравчук

Деякі фракції у Верховній Раді пов'язали прийняття закону про судоустрій і статус суддів із внесенням змін до Конституції України в частині правосуддя, висунувши відповідні умови

Про це заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій на брифінгу 30 травня у Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Це безпосередньо пов'язано. Ціла низка фракцій парламенту, зокрема і фракція Народний фронт, і Самопоміч, виставили умовою голосування за зміни до Конституції – прийняття закону про судоустрій і статус суддів", - заявив Парубій.

За його словами, у законопроекті про судоустрій і статус суддів передбачені механізми імплементації змін до Конституції і знята ціла низка моментів, у яких депутати бачать ризики.

"Фактично ці два рішення пов'язані між собою", - наголосив голова Верховної Ради.

За його словами, до прийняття змін до Конституції народні депутати України розглянуть законопроект про судоустрій і статус суддів.

"Рішення взаємопов'язані. Першим буде стояти проект про судоустрій і статус суддів, і після цього ми зможемо голосувати зміни до Конституції у другому читанні", - наголосив спікер Ради.

Парубій також зазначив, що питанням політичних консультацій залишається питання, чи необхідно прийняти даний законопроект лише у першому читанні чи в цілому.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада з другої спроби направила на розгляд Конституційного суду України законопроект про внесення змін в Основний закон в частині правосуддя (№3524). 1 лютого КС схвалив законопроект.

2 лютого парламент схвалив відповідний законопроект №3524 у першому читанні 244 голосами.

Остаточно закон про внесення змін до Конституції України має прийматися конституційною більшістю голосів - не менше 300.

Головне

Україна/Політика

Сьогодні, 17:11

article_img
Зброя для України. Волкер анонсував нові поставки вже у найближчі місяці

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися