Чубаров розповів, яким чином активісти планують реалізувати морську блокаду Криму

4 грудня 2015, 14:27
Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів, яким чином активісти мають намір втілити в життя морську блокаду окупованої Росією Криму

Як він заявив в інтерв'ю Медузи, на даний час обговорюється два напрямки.

"Перший пов'язаний з додатковим вивченням морського права. Сьогодні держави визначають своє ставлення до Криму, виходячи з резолюції Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 року, в якій всі країни закликають до невчинення дій, які ставили б під сумнів приналежність Криму Україні. Але це - фактично - лише рекомендація. Україна повинна домогтися прийняття рішення про ембарго по відношенню до всієї території Криму, поки він окупований Росією", - заявив Чубаров.

Відео дня

Крім того, за словами глави Меджлісу, деякі його соратники вивчають досвід міжнародних правозахисних організацій, зокрема, Greenpeace, активісти якої неодноразово проводили акції з блокади суден, у тому числі російського криголама Arctic Sunrise.

"Коли люди чогось дуже хочуть і намагаються реалізувати - вони зможуть", - підкреслив Чубаров.

У той же час він наполягає, що про силовий варіант мови не йде.

"Ні, звичайно. Історія новітнього часу Росії знає жахливі трагедії, пов'язані з вибухами будинків, і не дай бог, щоб хтось здійснив такі речі. Головне, щоб провокацій не було з боку самої Росії", - зазначив голова Меджлісу.

Нагадаємо, раніше один з лідерів торговельної та енергетичної блокади Криму Ленур Іслямов заявив, що активісти мають намір організувати повну ізоляцію півострова, в тому числі заблокувавши Керченську переправу.

НВ

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу NV

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X