«Неможливо було заплющити очі». Офіс генпрокурора та СБУ без Венедіктової та Баканова: привід один, причини різні — інтерв'ю з Мартиненком

18 липня, 18:31
Ексклюзив НВ
Ірина Венедіктова та Іван Баканов (Фото:Колаж НВ/Facebook/Ірина Венедіктова/Служба безпеки України)

Ірина Венедіктова та Іван Баканов (Фото:Колаж НВ/Facebook/Ірина Венедіктова/Служба безпеки України)

Чому глава держави зважився на найгучніше кадрове рішення з початку повномасштабного російського вторгнення саме зараз та якими можуть бути їх наступники, Радіо НВ розпитало у генерального директора Інтерфакс-Україна Олександра Мартиненка.

Відео дня

https://www.youtube.com/watch?v=_dkPmK0iYQ8&t=721s

— Чому саме зараз відсторонили Баканова і Венедіктову? Про їх звільнення у політичних колах говорили давно.

— Давно говорили більше про Баканова, про Венедіктову менше.

Щодо Баканова дійсно було дуже багато претензій до роботи Служби і до війни, і під час війни, пов’язаних і з економічними речами, і бізнес довго говорив про те, що на місцях його масово [чіпали] невідомо, чому і як. Насправді претензій було дуже багато, але, здається, остаточно це вже сталося після затримання [Олега] Кулініча — це голова Управління СБУ по Криму. Він — не перша людина, яка відсторонена була за підозрою у роботі з Росією. Думаю, що і не остання. Тому неможливо було заплющити очі і сказати, що цього немає, тому що дійсно є системна проблема з інфільтрацією російської агентури в Службу.

Щодо Венедіктової - інша історія, тому що її відставку «підгадали» під Баканова. Як вчора сказав Зеленський, причина одна — масова колаборація у цих відомствах. Думаю, насправді таких силових відомств значно більше, де їх співробітники стали колаборантами. Але вирішено було звести це під один привід. Хоча причини, мені здається, щодо Венедіктової дещо інші.

— А які можуть бути причини?

poster
Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим

Дайджест новин від відповідального редактора журналу НВ

Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X